426- ایران ...

ایران، نداشتن اینترنت در روستا، سیم‌کارت ایرانسلی که اینجا آنتن نمی‌دهد‌، دور از اخبار، دور از فیس‌بوک، دور از شبکه‌های اجتماعی، دیدن هفته‌ای یک‌بار ایمیل و وبلاگ در شهر ... خوردن میوه و سبزی تازه که از همین باغچه‌ی توی حیاط درآمده. کوه و دشت و سرمای شب و گرمای ظهر، قطع برق گاهگاهی، پذیرش گیاهخواری ما از سوی همه، صف‌های طولانی خودرو برای گاز، خیابان‌های بدون خط‌کشی و رانندگی‌های عجیب و غریب، مطالعه، تدوین جزوات آموزشی برای زمان بازگشت مجدد  به سر کار ...

صدای گنجشک و کلاغ و سگ و خروس ... آسمان پرستاره‌ی دشت، راه شیری ناب و درخشان ... و زندگی که با شکوه و شگفتی همیشگی خود جریان دارد.

/ 8 نظر / 4 بازدید
مهدی

برادر اونجائی که رفتی احیاناَ آفریقا نیست ؟ هر چی هست مثل اینکه خیلی باحاله جای ما هم حال کن...

نادر

سلام اكبر جان اين دفعه بما سر بزن ديداري تازه شود

علی سوری

سلام. علی آقا ! من در عجبم که شما چطور میتونی نان تازه با بقیه مخلفاتی که نام بردی نوش جان نکنی.

میثم

برادر من آخه چرا شانتاژ میکنی! ما الان به تعداد نامحدودی دفاتر خدمات آی سی تی روستایی داریم که توش هم پست هست، هم اینترنت، هم موبایل، هم پست بانک، هم .... آخه تا کی سیاه نمایی؟! آخه تا کی تخریب؟!

امیرعلی

شما هم دید توریستی پیدا کرده اید! بدبختی های مملکت برایتان جالب شده است! یا للعجب!

از سرزمینهای دور

گرمای شب و آتیش روز... سر و صدا و دود و پورتفولیوی جامعی از انواع آلاینده ها... آسمان کثیف در شب و روز...ترافیک با طعم ماموران بی ... راهنمائی و رانندگی... خستگی... سرعت پائین اینترنت و دربدری برای فیلترشکن ... صدای مستمر بوق و دزدگیر... بی قانونی، هرج و مرج و دروغگوئی... زندگی با همه فلاکت، با شگفتی!! های همیشگی جریان دارد... اینجا هم یه سر بزنین.

مهتا

سلام از زمانی که اسم فیس بوکو شنیدم زیاد نمیگذره .ولی از همون اولشم فیلتر بوده و آخرش نفهمیدم چیه که انقده طرفدار داره. گفتید سیم کارت ایرانسل داغ دلمو تازه کردین.من یه 0935 شو دارم که هیچوقت مسیجش نمیره.حالا یه کلاه برداری تو روز روشن راه انداختن به نام شماره طلایی.هرکی 15000 تومن واریز کنه یه شماره طلایی رو صاحاب میشه که مطمئنم سرکاریه و هیچوقت قابل استفاده نیست.فکر کنید چه پولی به جیب بعضیا میره با این طرح.لا اله الا ا...

مهتا

سلام تو پرانتز بگم :محل زندگی ما اصلا" روستایی میون چند تا کوه نیست.یکی از شهرهای بزرگ و توریستی کشوره.حالا.