598- درسی از گربه

من از گربه خوشم نمی‌آد. گمان می‌کنم از لحاظ آماری، مردان بی‌علاقه‌گی بیشتری به گربه‌جماعت داشته باشند. هنگام ورود ما به شیراز، گربه‌ای از ایوان خانه‌ی ما رد می‌شد که تازه مادر شده بود و ما به دلیل این که چند تا توله داشت، گاه‌گاهی بهش غذا می‌دادیم. به هرحال حیوانات هم وقتی که مادر باشند، بیشتر از حالت عادی شایسته‌ی توجه و احترام هستند.

الان که چندین ماه از داستان گذشته، این گربه عادت کرده که هرروز حوالی 10-11 بیاد پشت پنجره‌ی ایوان بنشینه و داخل خونه رو نگاه کنه. جالبه که به محض این که از محدوده‌ی دیدش خارج می‌شیم فکر می‌کنه می‌خواهیم بریم در ایوان رو باز کنیم و بهش غذا بدیم. بلافاصله از پشت پنجره می‌ره پشت در. بعد که می‌بینه خبری نیست دوباره برمی‌گرده پشت شیشه. روزهایی هست که غذایی متناسب با گربه در بساط ما نیست و پرده رو می‌کشیم که داخل خونه رو نبینه. در چنین حالتی میومیو می‌کنه که بفهمیم اون پشته و فراموشش نکنیم!

علیرغم اینکه از گربه‌جماعت خوشم نمی‌آد، این پشتکار و مداومتش برام آموزنده است. راستش من اگر به اندازه‌ای که این گربه، به غذاگرفتن از دست ما و نشستن پشت در خونه‌ی ما  و صداکردن ما اصرار داره، چنین اعتماد و توجهی رو نسبت به کرم و لطف خداوند داشتم، گمان می‌کنم الان از بندگان مقرب بودم!

/ 3 نظر / 4 بازدید
مهتا

من هم همین ماجرا رو با گربه های خونه ی پدر شوهرم دارم...مادرشوهرم موقع غذا خوردن اول یه ظرف غذا برای گربه هاشون میبره ...روزهایی که ایشون نیستن چشم گربه ها به دست منه اما من بدجوری ازشون فراری ام...متاسفانه روزی که بهشون توجهی نمیکنم شبش به خوابم میان و منو میترسونن... شما هم مثل من بزارید به حساب پرروییشون...چون بجای اینکه کار کنن و موشای فوتبالیست در شهر و بگیرن میان پشت در خونه ها میشینن گوشت و برنج آماده میخوان...

مهتا

من هم ندیدم...ولی باید باشن.[متفکر][لبخند]

کیا

سلام من حیوانات رو خیلی دوست دارم تو خونه ما هم یکیشون هست و جالب اینکه یک نر و دو ماده اند(دوزنه )[نیشخند] این گربه ها به سوت من عادت کردند یعنی وقتی سوت بزنم هرجا باشن به هوای غذا میان.ولی وقتی خیلی گشنشون باشه میان پشت در میشینن و اگه در باز باشه تو هم میان. اما معمولا شیر یا سیب زمینی پخته یا تخم مرغ پخته یا حتی نون هست که براشون بذارم. تو این سرما واقعا گناه دارن... یه تجربه هم بگم اینجور گربه ها رو نباید بهشون دست بزنی چون اگه دستی بشن وابسته به ما میشن و اگه یه مدت نباشی زود از پا در میان...