218- آه مظلوم

پای خاطرات بابای مدرسه نشسته بودم که با لهجه شیرین جنوبی برام خاطره تعریف میکرد.

 

« ... اینجا خانم مسنی کار میکرد که برخی امور نظافت مدرسه با او بود و مسوولان مدرسه خیلی به او زور میگفتند. یک روز دست بلند کرد و جلوی روی خود آن مسوول گفت: خدایا من ضعیفم و زورم به این مرد نمیرسه، تو چرا زورت به او نمیرسه؟ و با دست آن مسوول را نشان داد و گفت هفت روز وقت داری حقم رو از این مرد بگیری.

 

ازش پرسیدم ننه برای کی داری این طور تعیین تکلیف میکنی؟ گفت برای خدا!

 

... باور کن مهندس، سر یک هفته نشد که این مسوول چنان مریضی گرفت که هر هفته مجبور بود بره آمپولهای گرونقیمت به بدنش فرو کنن ... (گویا آخرش هم علاج نشد.) ...»

 

«... مهندس، وای از زمانی که آه مظلوم بلند بشه، اگه اون مظلوم تارکالصلات هم باشه، باز اثر میکنه و دیگه آدم از زندگیش خیر نمیبینه ...»

 

یک خاطره مشابه دیگه هم گفت که در اون، فرزند یکی از همین مدیران چنان بلایی سرش اومده که هنوز بعد از 20 سال تمام زندگی و مال و آسایش اون خونواده از بین رفته و اصلا زندگیشون زیر و رو شده ...

 

 

پناه بر خدا!

 

/ 10 نظر / 2 بازدید
محمد

أعوذ بالله من الشيطان الرجيم بسم الله الرحمن الرحيم و لا تحسبن الله غافلاً عما يعمل الظالمون

سينرژی

چون تیغ بدست آری مردم نتوان کشت نزدیک خداوند بدی نیست فرامشت این تیغ نه از بهر ستمکاران کردند انگور نه از بهر نبیذ است بچرخشت عیسی برهی دید یکی کشته فتاده حیران شد و بگرفت بدندان سرانگشت گفتا که کرا کشتی تا کشته شدی زار تا باز که او را بکشد آنکه ترا کشت انگشت مکن رنجه بدر کوفتن کس تا کس نکند رنجه بدر کوفتنت مشت «ناصر خسرو»

سينرژی

اين موضوع در مورد حکومت نيز صادق است. رسول بزرگوار خدا (ص) می‌فرمايد: «الملک یبقی مع الکفر و لا یبقی مع الظلم » «حکومت با کفر می‌ماند ولی با ظلم نمی‌ماند»

شادمهر

به قول شاعر: آه مظلومان چو آتش در میان پنبه است...... چون فتد اینجا به آنجا هم سرایت می‌کند.

محمد

شده تا حالا توی يه موقعيتی قرار بگيری که بايد يه تصميمی بگيری که از منافع يه عده قليل به خاطر منافع اکثريت چشم پوشی کنی... به نظرت چه بايد کرد؟ اگه تصميم نگيری و تعلل کنی هم که حق همه زايل ميشه. فردا روز جواب اون اقليت رو چطور بايد داد؟

ريحانه

دروود بر شما تارنگار جالبی داريد . آيا امکان اين هست که کمی در مورد هاميژاتی و تعيين شخصيت افراد در اين علم بنويسيد البته از ديد عادی کمی ژيچيده تر. سپاس

امروز (سابق)

سلام.ممنون که ايميلی نفرستاديد.اينو جدی می گم اين باعث شد من نيمی از ارشيو شما رو بخونم .البته دو تا مطلب از هوميوپاتی ديدم .به هر حال خوبی مسئله اين بود که از خوندن خاطرات ازدواج شما که واقعا خواندنی بود لذت بردم و از اينکه دیدم بالاخره يکی هم پيدا شده که از زندگی مشترکش راضیه کلی خوشنود و خوشحال شدم.دلم نیامد این چند خط رو براتون ننویسم برای خودتون و همسرتون ارزوی سلامتی و رضايت بيشتر در زندگی مشترک رو دارم موفق باشيد

ريحانه

دروود بر شما . آرشيو شما را خواندم بسيار جالب و پربار بود. در حال حاظر در تهران معتبر ترين مرکز آموزش هاميوپاتی در کجاست؟ آيا پرفسور ناصری هنوز هم تدريس مينمايند؟ پزشکان هاميوپاتيست تهران چه کسانی هستند؟ با سپاس از توجه و محبت شما.

راه میانبر

با سلام. تا سال گذشته دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران کلاسهای هومیوپاتی به شکل آزاد برگزار میکرد که نمیدونم هنوز برقراره یا نه. ولی علیرغم وجود انجمن رسمی هومیوپاتی، مرکز کاملا رسمی آموزش هومیوپاتی در ایران نداریم. اسم بعضی از هومیوپاتهای خوبی رو که میشناسم میتونم براتون ایمیل کنم. دکتر ناصری در انگلیس هستند و نمیدونم در حال حاضر اشتغال به آموزش دارند یا خیر.

لیلا

سلام اگه ما آدمها بدونیم که خدائی وجود داره که همیشه آگاه بر اعمال ما هست اینقدر راحت باعث ناراحتی دیگران نمی شدیم .