133- ما هم بله (2)

این آخرین مطلبی است که در سال دوم این وبلاگ نوشته می‌شود. چون از نوشته بعدی که ان‌شاءا... سوم بهمن خواهد بود، این وبلاگ وارد سه‌سالگی می‌شود. بنابراین ما هم بله. دوساله شدیم!

کودک این وبلاگ، سخن‌گفتن که نیاموخته، ولی در دوسالگی، تاتی‌تاتی می‌کند، به زور!

Source: http://www.baronbobgifts.com/dancingcake3.gif 

گاه مطالبی بوده که آنقدر مرا در خود محو کرده که مرورشان که می‌کنم، باورم نمی‌شود که خودم نوشته‌ام. گاه هم، مطلبی برای عرضه نداشته‌ام و وقتی پشت کامپیوتر نشسته‌ام تا چیزی بنویسم، موضوعی خودبخود پدید آمده. به هرحال، سوالی است جدی برای همه ما:

آیا بعد از سه دهه عمر، که بخش زیادی از آن (حداقل یک سوم) به خواب گذشته، آیا توانسته‌ام هر هفته چندخط حرفی برای گفتن داشته باشم؟ بضاعت من چقدر است؟ اندوخته فکری من در این سه دهه عمر چقدر بوده؟ هوم؟ تقریبا هیچ! نگاه می‌کنی می‌بینی چقدر فقیری! اقیانوس‌ها دانش و سهم تو ...؟

 

نوشتن، خود، مساله شگفتی است و وبلاگ‌نویسی هم گونه‌ای نوشتن است. در این دوسال، گاه پیش آمده که نتوانسته‌ام تفکیک مشخصی بین خودم و وبلاگم قائل شوم. چه، وبلاگ مثل لباس نیست، جزئی از خود توست و گاه که صمیمانه و عریان می‌نویسی، خود توست!

 

معمولا به خاطر طبع گریزپایی که دارم، هیچ کاری را به سرانجام نمی‌رسانم. اما برای خودم عجیب است که دوسال سر قولم مانده‌ام و هر 5-7 روز یک‌بار مطلبی نوشته‌ام. بارها پیش آمده که تصمیم گرفته‌ام تمامش کنم، اما همیشه ایمیلی، پیامی، تماسی، یادداشتی دلگرم‌کننده گرفته‌ام. از عزیزانی که اصلا نمی‌شناسمشان یا اصلا توقع محبت آنها را نداشته‌ام ... و به خود گفته‌ام «نه، مثل این که به یک دردی می‌خورم!»

 

باری، از همه خوانندگان این صفحه بسیار سپاسگزارم و همه‌تان را دوست دارم!

 

پارسال همین روزها:

استعداد به بیماری در پزشکی هومیوپاتی، تعمیم به سیستم‌ها 26 دی 1382

ما هم بله! پنجشنبه 2 بهمن 1382

 

/ 22 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سوفي

سلام.تولد دوسالگيوب لاگتون يعني زيباترين مكاني كه توي انترنت براي خودم سراغ دارم مبارك!!!! .

شقایق

امیدوارم سالها بتونم از وبلاگ بی نقصتون استفاده کنم..تولدشم مبارک!

hossein

آفرين بر اين مداومت و پيوستگی . اين نيز آموزنده است.

tfahimeh

سلام.....از حالا سالگرد تولد۳ و ۱۳ و ۲۳ و ۳۳ و ۴۳ و۳.. وبلاگ رو تبريك مي گم...يعني اينكه ما منتظر ادامه وبلاگ تا اون موقع ها هستيم...حتما مي دانيد اين مفهوم كه هركس حرفي را به من بياموزد مرا بنده خود ساخته است كم نيست...موفق باشيد.

حوا

ما بیشتر ،‌خیلی هم بیشتر.

SARA

tABRIK MIGAM-MOAFAGH BASHID.Be ma ham sari bezanid wa khane ma ra norani konid.. agar hazer ba tabadole logo wa ya banner hastid lotfan ma ra ham khabar konid be ma e-mail bezanid.

Mandana

ميدونی... وب لاگ نويسی گاهی آشتی با اون شخص درونی است!!! و گاهی بيل زدن افکاری که نميدونی کجا بايد بکاريشون!!! ولی خيلی موفق بودی... اينو جدی ميگم ..... خصوصا مداومتت را تحسين ميکنم!! چون خودم توی نوشتن خيلی تنبلم ولی وقتی نوشته هاتو ميبينم منهم نيرو ميگيرم و ميفهمم که ميشه فــــــکــــــــــر هم کرد.... سبز باشی و تندرست....

سرگارسن کافه تریا

خوشحالم که وبلاگ نويسی مثل تو را ميشناسم و بيشتر خوشحالم که وبلاگت سه ساله شده. نوشتن هم آدم رو تسکين ميکنه و هم باعث تسکين ديگران ميشه پس اميدوارم هميشه سر قولت باشی. به اميد روز حق

سری

با شناخت کمی که از شما دارم فکر کنم حالا حالا ها مطلب برای نوشتن داشته باشید.(و البته خواننده برای خوندن).تولد وبلاگتون مبارک.

صدري زاده - از رودكي تا شهريار

سلام علی . تولد دوسالگی کلبه راه ميان بر مبارک . اميدوارم هميشه فرصتی و حال خوشی و امکانی برای نوشتن داشته باشی . محتاج دعای دوستان خوبی چون شما .