543- عید در دبی

آخر هفته تعطیلات عید قربان در پیش است.

دبی به مدت دوهفته مراسم ویژه‌ای با عنوان «عید در دبی» به راه انداخته است که طی آن، برای نخستین بار، برخی از مراکز خرید 24ساعته باز خواهند بود و حتا در بعضی روزها مترو هم 24ساعته فعالیت خواهد کرد.

تنها مشکل داستان اینجاست که گمان می‌کنم برخلاف همیشه که گردشگران ایرانی فراوانی به دبی می‌آمدند، امسال کاهش چشمگیری (البته برای گردشگران ایرانی) داشته باشیم. علتش هم که ناگفته پیداست. سال گذشته در ایام عید قربان هر درهم حدود 300 تومان بود. الان 1000 تومان است. یعنی ارزش درهم امسال، معادل ارزش دلار در سال گذشته شده است و واقعا آمدن و رفتن و هزینه هتل برای یک ایرانی وحشتناک است. یک فست‌فود 20 درهمی که پارسال 6000 تومان می‌ارزید، امسال 20هزار تومان است. درست است که برای من ساکن دبی، این 20 درهم همان 20 درهم همیشگی است، ولی معلوم است که برای یک گردشگر ایرانی، چنین نیست.

البته اگر یک دوست خوب مثل ما در اینجا داشته باشید، می‌توانید هزینه هتل و رفت و آمد و گردش و تفریح را از هزینه‌های خود کم کنید!

پانوشت: ما انشاءا... آخر هفته میهمان داریم و متاسفانه ظرفیت تکمیل است ;)

/ 10 نظر / 12 بازدید
شادمهر

قبول نيست. به استناد همين ياداشت، من اولين نفرم. پس جطوري ظرفيت تكميل شده؟ ما داريم مي آييم. مشكل خودته. يا جا باز مي كني يا هزينه هتل ما رو بده.! قربانت

نگار

مطلب جالبی بود. موفق باشید ;)

حجازی

همانقدر که پاراگراف 3 ما را سر ذوق آورد ، خط آخر ، ذوق ما را کور کرد

مهتا

دست شما درد نکنه،اگه یه گروه انصراف دادن ،واسه ماه عسل ما نوبت بزنین.

عبداله

"چک ضمانت به مبلغ 3 میلیون تومان برای هر نفر" رو هم به موارد فوق بیفزا!

سینرژی

اگه وجترین نبودید و دست جمعی یه جوجی می زدیم تو رگ، می شد بهش فکر کرد ولی آدم تا دبی بره و چند شبانه روز فقط کلم و کاهو بخوره، از گشنگی تلف میشه! تازه شم، عید قربان باشه و بوی دل و جیگر از هر کوی و برزن به آسمون بره! [چشمک]

مهتا

احتمالا ضمانت برای اینکه در تاریخ معینی دبی و منزل شما رو ترک کنن:))

مهتا

یا شایدم قانون جدید ایرانه و جزو هزینه های سفر محسوب میشه.

عبداله

در کشاکش بحث ها عرض شود که "چک ضمانت" قانون جدیده که طرف سر موعد برگرده! [وحشتناک]