319- با یک کلیک، کودکی سیر می‌شود

بد نیست یک توضیحی درباره تبلیغ سمت راست وبلاگ بدم. خصوصا برای بعضی خوانندگان وبلاگم که میدونم انگلیسی نمیدونن و شاید نیاز به این توضیح داشته باشند. همین تبلیغی رو می‌گم که تصویر یک کودک سیاهپوست در اون دیده میشه و به انگلیسی گفته که به کودکان نیازمند غذا بدیم. با خودم فکر کردم وقتی به لطف اینترنت با چند کلیک میشه  خبررسانی کرد، مطلبی خوند، آهنگی گوش کرد، تصویری دید، وقت‌گذرانی کرد، دور از جون شما گناهی کرد ... چرا نشه ثوابی کرد؟

 

خواستم هربار بازشدن صفحه وبلاگم مساوی سیرکردن یک کودک باشه. وقتی این کار بهسادگی با یک کلیک ماوس امکانپذیره، همین کار خیر رو  هم از خودم دریغ کنم؟ من که روزی دست کم 1000 بار با ماوس کلیک میکنم، بذار یکیش صدقه استفاده از اینترنت باشه.

این تبلیغ رو برای همین گذاشتم. هربار که روش کلیک میکنید و به وبسایت اصلی منتقل میشید، تصویری می‌بینید که با کلیک روی اون شرکتی تقبل میکنه که در ازای کلیک شما، کودکی رو  یک وعده غذا بده ... بنابراین به خودم گفتم وقتی به همین سادگی میشه کار خوبی کرد ... چرا از دستش بدم؟ شاید این آخرین وعده غذایی باشه که اگر به کودکی نرسه جونش رو از دست بده ... دیگه از این ساده‌تر آیا می‌شه اطعام کرد؟

 

اینجور وقت‌ها چنین می‌اندیشم که تکنولوژی عجب بار مسوولیت آدمی رو سنگین می‌کنه.

 

/ 10 نظر / 4 بازدید
راه میانبر

بله. داخل سایت اصلی که میرید یک بخشی داره که دهها بنر تبلیغاتی رو به همراه کدشون گذاشته. کافیه تبلیغ مورد علاقه رو انتخاب کنید. خودش کد رو میده. کد رو در قالب وبلاگ کپی کنید.

امیرعلی

سلام! به فرموده شما کلیک کردم و می کنم! ... به شخصه به عنوان کسی که سالها با نهادهای بین المللی (مثل un و اقمارش!) آشنا هستم، اصلا دل خوشی از عملکرد این نهادها ندارم و حتی سونیتشان گاهی برایم محرز می شود! ... انشاالله که انی یکی اینطور نیست! تازه: الاعمال بالنیات! ... یا علی مدد!

راه میانبر

صدالبته سوء استفاده زیاده. ولی من یک درصد هم احتمال بدم یک کلیک ناقابلم به کودکی کمک میکنه این کار رو میکنم.

شکری

سلام علی جان اگر زحمتی نیست کد جاوا یا محل اخذ این تبلیغ خدا پسندانه را به من بده برای وبلاگم می خواهم . قربان شما [خداحافظ]

امين

سلام خيلي ممنون. كي فكر ميكرد يه روزي با كليك بشه خيرات كرد؟!! تو عمر خواه و صبوري كه چرخ شعبده باز هزار بازي ازين طرفه تر برانگيزد ان شاء الله كه جريان اين كليك ها واقعي باشه.

بهرنگ

به ابشار گفتم تو کیستی؟ گفتا که اشک کوه گفتم از چه میگرید کوه گفت . ان زمان که اندیشه پدری را بیاد می آوردتا چگونه طفل گرسنه اش را سیر کند دل سنگی اش آزرده میشود و آن قدر اشک می ریزد تا ابشهر شود..............

روناك

سلام اين سايت تو فيوريت هاي من بود اما نمي دونم چه جوري بذارم تو وبلاگم. اگه مي شه دستوري رو كه بايد تو وبلاگم بذارم تا اين لينك تو وبلاگ من هم بياد برام بفرستين. ممنون [لبخند]