650- سقوط

حسابش را بکنید. شخصی به دلیل حضور در یک نمایشگاه، نیاز مبرمی به یک وب‌سایت داشته باشد، دوست شما را واسطه کند که این کار برایش دو روزه انجام شود، چک بی‌محل به دوست شما بدهد و بعد با هزار مکر و تهدید و نیرنگ، آن چک را نیز از دوست شما بگیرد و طلبکار هم باشد. از زرنگی خود خوشحال و شادمان هم باشد.

 

به دخترک ده‌ماهه‌ی معصومم نگاه می‌کنم و با خود می‌اندیشم چقدر یک فرد باید سقوط اخلاقی کرده باشد و تحت چه شرایط اجتماعی و خانوادگی رشد کرده باشد که از کودکی معصوم، به جانوری بی‌اخلاق تبدیل شود؟ افسوس که اگر آدمیان قدرخود را می‌دانستند، زمین ما چه بهشتی می‌شد.

/ 4 نظر / 4 بازدید
مهتا

گاهی بذهنم میرسه که این جونورا چقدر بدبخت هستن.یه چیزی تو مایه های شمر و یزید و معاویه و سرنوشتشون.انگار این جونورا توسط خدا مامور شدن به زمینه ساز شدن...مامور شدن به فراهم کردن محیط تکامل برای یه عده انسان برگزیده... گاهی فکر میکنم این آدما اصلا داخل آمار ،حساب نمیشن و قرار هم نیست حساب کتاب پس بدن. به این دید چندان مطمئن نیستم ولی مواقعی که این جونور بودن آدمااز حد خودش میگذره یقین بیشتری به این ایده پیدا میکنم. صدالبته که داخل آمار بودن یا نبودن ،انتخاب خودمونه و اجباری نیست.

سعید

ببخشید که فضولی می کنم، این آقایی که فکر می کنه خیلی زرنگه، همونی نیست که که فکر می کرد از دماغ فیل افتاده؟!

مهتا

معنای عمیقی داره این آیه.ممنون از ذکر بجایی که داشتید.

شادمهــــر

اكبر جان، تعبير به زرنگي و جربزه از اين نوع بي اخلاقي پست و سخيف روز بروز در جامعه در حال گسترش است متاسفانه.