482- اسباب‌کشی

اسباب‌کشی کردیم.

یک بار دیگر و به دلیل بهره‌گیری بیشتر از نرخ رو به کاهش اجاره‌بها در دبی. دو سه سال پیش که گرانی خانه در دبی به شکلی عجیب به بالاترین حد خودش رسیده بود و تمام شبکه‌های ماهواره‌ای ایرانی پر از آگهی خرید خانه در شهرهای مختلف بود، به‌زحمت می‌شد در نقاط خوب دبی استودیو با اجاره‌ی سالیانه‌ی کمتر از 60هزار درهم در سال پیدا کرد. (استودیو در اینجا به خانه‌هایی گفته می‌شود که یک اتاق بزرگ و یک سرویس بهداشتی و یک آشپزخانه دارد). یعنی فاقد اتاق خواب هست.) الان نرخ دو‌خوابه‌ی خوب و بزرگ در نقاط خوب مرکز شهر به این قیمت رسیده و چنانچه کمی از مرکز شهر دور شویم اجاره کمتر هم هست.

در شارجه، کرایه تقریبا نصف دبی شده و بسیاری از افراد در دبی کار و در شارجه زندگی می‌کنند، ولی ترافیک سنگین صبحگاهی و عصرگاهی بین این دو شهر، آنقدر فرسایشی است که اصلا برای من و همسرم قابل تحمل نیست.

در یک‌ماه گذشته تمام نقاط خوب دبی را بررسی کرده بوده‌ بودیم و برای خودمان کارشناس شده بودیم. تا حدود 30 کیلومتری دبی که مترو وجود دارد، برج‌های مختلف سر به آسمان کشیده‌اند و مترو اصلا حال و هوایی جدید به وضعیت مسکن این شهر داده. تمام افراد جویای خانه هم مساله‌ی دوری و نزدیکی به مترو را در فهرست اولویت‌های انتخاب خانه قرار می‌دهتد، چون در گرمای طاقت‌فرسای تابستان دبی، حتا چند دقیقه پیاده‌روی اضافی هم باعث خیس‌شدن کامل آدمی می‌شود.

به هرحال، دبی الان به نسبت سه سال پیش، انتخاب‌های بسیار بیشتری برای اجاره خانه دارد و این واقعا به نفع ساکنان این شهر است.

نوشته‌های پیوسته:

درباره دبی بیشتر بدانید (1) یکشنبه 1 اردیبهشت 1387

درباره دبی بیشتر بدانید (2) پنجشنبه 5 اردیبهشت 1387

بازار املاک امارات  سه شنبه 21 آبان 1387

قبله آمال  سه شنبه  20 اسفند 1387

اسباب‌کشی نمودیم دوشنبه 8 تیر 1388

متروی دبی یکشنبه 23 اسفند 1388

کاربردی:

ده گام نخست شناخت دبی، خرید و گردشگری (وب‌سایت ویکیتِن)

/ 4 نظر / 12 بازدید
میثم

قدرت خدا! چقدر شرایط شبیه ایرانه!!!

منصوره

من و همسرم الان حدود سه هفتست دنبال خونه هستیم .تو ی شهر دورافتاده اونم تو خراسان جنوبی اجاره یک خونه در حد متوسط به اندازه حقوق پایه یک کارگره.هر چی هم که میگذره اوضاع مسکن داره بدتر میشه .اما اون چیزی که از رسانه های ایران میشنوید ی چیز دیگست [ناراحت]

عبداله

مبارک باشه و به سلامتی یک چند سال دیگه هم توی این خونه بمونید و از بهشت دور باشید