125- درمان سوختگي با هوميوپاتي

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

عموما هوميوپاتي به عنوان طبي مطرح مي‌شود كه بيماري‌ها را در درازمدت درمان مي‌كند و هوميوپات و بيمار، هردو بايد صبور و پيگير باشند. اين مطلب (در مورد بيماري‌هاي مزمن) كاملا درست است و من در نوشته‌هاي پيشين نيز به آن اشارات فراواني كرده‌ام. اما هوميوپاتي در درمان بيماري‌هاي حاد نيز واقعا اعجاز مي‌كند و  گاه در كلاس‌هاي هوميوپاتي، از اين كه شما مي‌بينيد چه بسيارند مردمي كه با هوميوپاتي آشنايي ندارند يا دسترسي به هوميوپات ندارند و اگر داشتند، چه مشكلات فراواني از مردم حل مي شد افسوس مي‌خوريد. بماند!

يكي از استادان هوميوپاتي تعريف مي‌كرد كه زماني كه سرباز بوده، چون به هرحال دكتر بوده، به عنوان پزشك اردوگاه هم كار مي‌كرده. يك بار يكي از سربازان كه گويا در آشپزخانه كار مي‌كرده هواركشان مي‌آيد كه آب جوش روي پايم ريخته و ضمن اين كه واقعا پايش سوخته بوده، تمايل شديدي هم داشته با تمارض، يك مرخصي‌اي چيزي بگيرد و به هرحال از پادگان براي مدتي خلاص شود.

استاد ما تعريف مي‌كرد كه در همان حين كه آن شخص داشت داد و بيداد مي‌كرد، يك گلبولي* از داروي هوميوپاتي مربوط به آن نوع سوختگي در دهان شخص انداختم ... هنوز كار به چند دقيقه نگذشته بود كه پوست پاي شخص مثل اولش شد، انگار نه انگار كه مشكلي داشته باشد، سرباز بيچاره كه اميدوار بوده مرخصي بگيرد هنوز داشته داد مي‌زده كه استاد ما مي‌گويد: تو كه چيزيت نيست. سرباز به پايش نگاه مي‌كند و چشم‌هايش از تعجب چهارتا مي‌شود و مي‌بيند كه انگار نه انگار سوختگي پا داشته!

البته واقعا هم در موارد حاد، داروهاي هوميوپاتي چنانچه درست انتخاب شوند چنين تاثيري مي‌گذارند. يك مورد حاد خونريزي با چاقوخوردگي را هم كه قبلا در وبلاگ توضيح داده‌ام.

 

* گلبولي: يك دانه كوچك كروي‌شكل از جنس قند شير كه حاوي داروي هوميوپاتيك است و معمولا در آب حل و به بيمار داده مي‌شود؛ اما در موارد حاد بدون حل‌كردن در آب، به شكل اصلي نيز داده مي‌شود. گلبولي و كلا داروي هوميوپاتي، به محض رسيدن به مخاط زبان، دهان و بيني جذب شده اثر درماني خود را آغاز مي‌كنند و نيازي نيست كه مانند داروهاي شيميايي، وارد معده و گردش خون شوند. البته بعضي هوميوپات‌ها هميشه دارو را به شكل غيرمحلول مي‌دهند و بعضي هوميوپات‌ها از سيستم محلول استفاده مي‌كنند كه بحث آن در حوصله اين وبلاگ نيست ....

 

پارسال همين روزها:

نگرش سيستمي (3)؛ 2 آذر 1382

هم‌زماني، اتيولوژي، سيستم؛ 8 آذر 1382

 

 

/ 9 نظر / 7 بازدید
آموزش زبان نصرت

آموزش مکالمه زبان انگليسي نصرت در 90 روز آخرين روشي است که در دنيا در زمينه آموزش زبان انگليسي پديد آمده است. اين روش که بهترين و سريعترين و همچنين موفق ترين روش آموزش زبان انگليسي در دنياست توسط يک متخصص زبان انگليسي ابدا ع شده است و موسسه نصرت آنرا به فارسي در آورده است تا اين متد قابل استفاده براي فارسي زبانان شود جهت اطلاعات بيشتر به وب سايت ما مراجعه نماييد همچنين آدرس وبلاگ ما http://english90day1.persianblog.ir

ديونيسوس

درود! اين پيام گير پرشين بلاگ ديوانه کننده ست!... مطلب جالب بود دوست من!

سوفي

سلام. خيلي خيلي جالب بود! اگر سوختگي درجه ۲ و يا ۳ هم باشه به همين سرعت اثر ميكنه اين دارو؟/البته متاسفانه به علت كم بودن تعداد پزشكهاي هوميوپات دسترسي راحت به انها در چنين مواقعي وجود نداره

راه ميان‌بر

سلام. در پاسخ به سوفي بايد بگم كه: بله چنانچه به‌موقع اقدام بشه جواب خيلي خوبي مي‌ده و حتي اسكار -جاي سوختگي- هم نمي مونه. اما اگر دير بشه و بافت بميره، ديگه با داروي هوميوپاتي قابل برگشت نيست. چون داروي هوميوپاتي نمي‌تونه روي بافت مرده تاثير بگذاره.

مسعود

وبلاگ جالب و قشنگی داريد. فقط رنگ بک گراند چشم را اذيت می کند.

الفـ -ر

سلام .اين خاطره شبيه فيلم هاي تخيلي بود.البته مي گويند هر آنچه به فكر خطور مي كند قابل انجام است! در ضمن از ايميلتون و اطلاعات جالبتون ممنون.

صدري زاده - مقالات

سلام به شما و آنهايی که در زندگی به دنبال راه ميان بر هستند . راهی که بر خلاف تصور الزاما کوتاهترين راه نيست !

راه ميان‌بر

سلام. البته من به دنبالش نيستم! علت اين را كه نام اين وبلاگ راه ميان‌بر است، در آرشيو وبلاگ مي‌تواند ديد. از هوشمندي شما در نوشتن اين يادداشت سپاسگزارم.

مهرداد

با سلام و تشكر بابت دست نوشته خوب و كاملتان من يك پزشك متخصص هوميوپاتي هستم. وبلاگ من نيز حاوي چند مقاله در اين مورد است. ما در صورت تمايل شما مي توانيم با يكديگر همكاري بيشتري نماييم.