440- پیش به سوی دنیای OpenSource

دارم کوشش می‌کنم نرم‌نرمک هرچی برنامه‌ی بدون کپی‌رایته از کامپیوترم بردارم. ویندوزم که البته اصل بود داره کم‌کم جایگزین اوبونتو می‌شه و به جای مایکروسافت آفیس هم OpenOffice  رو می‌شه استفاده کرد. البته سال‌ها زیستن با محصولات کپی‌شده آدمی رو بدعادت می‌کنه. ولی حس خوبی نداشته و ندارم و به این فکر می‌کنم که چه‌جوری می‌شه جبران کرد. این نوشته‌ی وبلاگم هم به طور کامل در سیستم عامل اوبونتو و با برنامه‌ی writer از مجموعه‌ی OpenOffice نوشته شده و با فایرفاکس ویژه‌ی اوبونتو هم وارد وبلاگ شده. ظاهرش که بد نیست! یک دلیل دیگرش هم آینه که به عنوان یک کاربر حرفه‌ای، حس می‌کنم لازمه با سیستم‌عامل‌های تحت لینوکس بیشتر آشنا باشم.

 

به این نوشته‌ی لیشام هم سری بزنید.

اوبونتوی فارسی

/ 11 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهتا

سلام "این نوشته" ای که گفتید، اینجا فیلتر شده.

ميثم

آقا کلاً با بقيه نرم افزارها هم سازگاره؟ يعني همه چي ميشه روش نصب کرد؟ با سخت افزارها چي؟

سینرژی

بابا حرفه ای! پروفشنال! لئون! دست ما رو هم بگیر!

از سرزمینهای دور

یعنی واقعا از خیر این همه نرم افزار قفل شکسته گذشتین؟؟؟! ِD:

شقایق

آره خیلی خوبه .. خیلی بده که ما عادت کردیم .. نه فقط برنامه که حتی آهنگ هم شاملش می شه ...

ناصر

راستی اکبر اونهایی که به آیه فمن مثقال ذره شر یره معتقدند اون دنیا چطوری جواب بیل گیتس و هزار تا آدم و شرکت دیگه رو میدن؟ حتی علمشون رو هم از روی کتابهای افست یاد گرفتن ... فیلم و موسیقی هم که بماند امیدوارم در ورود به دینای دیجیتالی حلال موفق باشی دعا کن ما هم از این حروم خوری راحت شیم اگر این وبلاگ شما امکان لایک کردن داشت هم جواب تو به سینرژی خیلی لایک داشت!

رحيميان

آيت‌الله مكارم شيرازي از مراجع عظام تقليد نيز حق كپي رايت را براي صاحبان آثار محفوظ مي‌داند. بنا به فتواي ايشان چنانچه فيلم، كتاب و... متعلق به يك شركت يا مؤسسه ايراني باشد كپي برداري بدون اجازه از آن "حرام " است. اين مرجع تقليد همين حق را در مورد آثار خارجي نيز قائل است، مگر در مواردي كه اثر مورد نظر متعلق به كشورها يا اشخاصي مانند آمريكا و اسرائيل باشد.