451- دانش و ثروت

بنده‌خدایی رو می‌شناسم که یک شرکت در اینجا (دبی) و چند شرکت در ایران داره.

آدم سالم و خوبی هم هست. دست‌کم بیست بار حج رفته  و اصلا عاشق حج رفتنه. به من می‌گفت اقامت دبی رو برای این گرفتم که هروقت خواستم برم مکه!

این بنده‌خدا در ایران و امارات چندین فقره خانه و ماشین و ... داره.

*

مساله اینجاست که سوادش در حد سیکله و انگلیسی و عربی هم اصلا بلد نیست.

هنوز هیچ دلیلی ندیدم که نشون بده تحصیلات بالا، لزوما عامل موفقیت اقتصادیه.

/ 9 نظر / 7 بازدید
سینرژی

گفته می شه که در هر کشوری، نبض اقتصاد دست افرادی هست که سطح تحصیلاتشون از متوسط تحصیلات اون جامعه کمتره. مثلا همین بازار تهران خودش می تونه یک نمونه بارز باشه. یکی از علتهای اصلی این پدیده هم این هست که تحصیلات و تخصص به نوعی مسیر شغلی و درآمد افراد رو محدود می کنه.

میثم

تحصيلات بيشتر از اونکه عامل موفقیت مالی باشه عامل پيشگيريه! اگرچه آدمای تحصيل کرده موفق (از نظر مالي) زيادي وجود دارند اما در مقابل، آدماي تحصيل نکرده موفق خيلي بيشترند.

شادمهر

علم بهتر است يا ثروت؟ اين سوال بزرگي بود كه از بچگي بدنبال جوابش بوديم. اين بنده خدائي كه گفتي هم مثل صدها و هزاران نفر ديگر كه از دانشگاه MIT و هاروارد و... ميزنن بيرون و ميرن سراغ اقتصاد و بيزينس!

ناصر

در تکمیل نظر میثم: شما ببین این تحصیل کرده های بدبخت اگر تحصیل نکیردن چه بلایی سرشون میومد! احتمالا از گرسنگی میمردن

رحیمیان

احتمالا برای عکس می تونین دلیل پیدا کنین[چشمک]

سعید

این بنده خدا از همین آقازاده‌های مورد بحث در ایران نیست؟! شاید این بنده خدا به جای سواد، پدر پرنفوذی داشته! یا حداقل پدرش پول خیلی زیادی داشته! به نظر شما دلیل پول‌دار بون این بنده خدا حالا که سواد و دانش بالا نیست، چه می‌تواند باشد؟

شقایق

به نظر منم تحصیلات بالا در هر کشوری باعث وضعیت خوب مالی می شه اما باعث وضعیت بسیار مرفه مالی نمی شه . تازه یه سدی هست برای این موضوع. نیازهای مازلو شاید.

رحیمیان

اثبات علمی اینکه هر که سوادش کمتره، درآمدش بیشتره: از قدیم گفته اند وقت طلا است پس زمان = پول : معادله 1 همین طور گفته اند توانا بود هرکه دانا بود،پس توان = علم : معادله 2 می دانید که: زمان / کار = توان: معادله 3 با جای گذاری معادله 1 و 2 در معادله سوم به این معادله می رسیم: پول / کار = علم که می توانیم آن را به این صورت بازنویسی کنیم: علم/ کار = پول بنابراین: Lim (پول) = ∞ 0→ علم یعنی هرچه علم و سوادت کم تر باشد درآمدت بیشتر است، و این هیچ ربطی به مقدار کار انجام شده ندارد ! به عبارت دیگر وقتی علمت به سمت صفر میل کند، پولت به بی نهایت خواهد رسید!

مهدی

سلام مطلبی رو خصوصی ارسال کرده بودمامیدوارم که رسیده باشد