619- ایمیل تبریک نوروزی

سال‌هاست که ایمیل یاهو دارم. فکر کنم نزدیک 15 سال باشد. در این مدت، هرسال یک کارت نوروزی طراحی کرده‌ام و برای دوستان فرستاده‌ام. با چه دقت و وسواسی که کارت حتما ساخت خودم باشد و کپی از جایی نباشد. گاهی طرحی کشیده‌ام، گاهی با دست‌خط چیزی نوشته‌ام و اسکن کرده‌ام، گاهی با فلش، انیمیشن ساخته‌ام ... در طول این چند سال، برای دویست سیصد نفر ثابت، حتما تبریک سال نو ارسال کرده‌ام.

امسال چون در ایام نوروز، برای نخستین بار میزبان خانواده‌های خودم و همسرم در ایران بودیم و کارهای زیادی داشتیم، و البته دختر کوچک‌مان هم برای نخستین بار در نوروز حضور داشت، کارت را طراحی کردم، ولی واقعا فرصت نکردم ایمیل ارسال کنم و به جایش در فیسبوک، وبلاگم و با ارسال پیامک، برای بیشتر دوستان دور و نزدیک، تبریک نوشتم.

نکته‌ی جالب این که از آن 200-300 نفر همیشگی، شاید 15 نفر ایمیل نوروزی ارسال کردند و بقیه هیچیک نپرسیدند که این بنده خدایی که بیش از ده سال برای ما ایمیل می‌زد، چه شد که نزد؟ و شاید بد نباشد این بار ما هم ایمیلی بزنیم.

شاید چون بیشتر آن افراد با فیسبوک تبریک عمومی فرستاده‌اند این‌چنین شده، شاید هم چون می‌دانند ما فرزند کوچکی داریم، گمان را بر گرفتاری زیاد ما گذاشته‌اند، شاید هم همگی گرفتار بوده‌اند ... هرچه هست، امیدوارم همه‌ی دوستان خوب و سرزنده و تندرست باشند.

نه این که ناراحت شده باشم که واقعا هم برایم مهم نیست. صرفا موضوع برایم جالب بود، گفتم بنویسم!

/ 2 نظر / 9 بازدید
آرا

عید برشما مبارک باشد

سارا هستم

سلام، چه عرض کنم؟ حتی قلب و روح آدم ها هم چینی شدند.. جدی نگیرید این مسائلو شما ذات زلال خودتونو هم چنان داشته باشید. حیفه! شاد باشید. یاعلی