365- مهدی آذریزدی هم رفت

لینک عکس از تابناک

یکی دوبار که مصاحبه تصویری آذریزدی را با رسانهها دیده بودم از ته دل اشک ریخته بودم. صفایی در این پیر مدرسهندیده بود و  حسرتی از درس و معلم و مدرسه و داغی در دل، که قلب آدمی را میسوزاند.

او نیز رفت. مانند منوچهر احترامی. یادگار دوران خوش کتابخوانی کودکی: قصههای خوب برای بچههای خوب که چقدر میخواندمشان و خوب یادم هست که از طرحهای شگفت استاد ممیز –که خداوند او را نیز رحمت کند- شگفتزده میشدم که درکشان بسیار سخت بود.

 

یادشان گرامی باد!

نوشتههای مرتبط: 1، 2

/ 6 نظر / 3 بازدید
میثم

وقتی از خاطرات مدرسه نرفتنش می گفت که پدرم اعتقادی به درس و مدرسه نداشت اشک می ریخت. جدا آدم متحیر می شد

سينرژی

سلام در مورد مطلب قبلی خوب است به پائولو پیشنهاد کنیم تحقیقی در مورد موضوع زیر انجام دهد: Garbage In, Garbage Out از ویکپدیا می توان شروع کرد.

فاطمه

خداش بیامرزه...توی بچگی با کتابای ایشون خاطراتی دارم...

امیرعلی

سلام! شاید برایتان جالب باشد که ناشر محترم در تصاویر کتاب قصه های خوب برای بچه های خوب تجدیدنظر فرموده اند! و آن طرحهای زیبای استاد مرتضی ممیز، مثلا طرحی که برای داستان "خر برفت" داشتند و ... از بین رفته اند و جایش را کارتونهای لوس گرفته و حتی طرح جلد کتاب عوض شده! عرضه نوآوری و خلق اثری در حد "قصه های خوب ... " که نداریم، هیچ! کار دیگران را هم خراب می کنیم! ... یکی داستان است پر آب چشم! و واقعا هم داستان سومدیریت در این مملکت پر آب چشم است! ... خدایش بیامرزاد! یا علی مدد!

بهنام

سلام ... یادمه تو یه مصاحبه گفت اولین بار توی سن 18 سالگی وقتی وارد شهر شدم اون کتاب فروشی رو دیدم غش کردم خدایش بیامرزد ... روحش شاد که یه عمر با قصه هاش دل مارو شاد کرد

روناك

سلام يادش بخير. من انوشيروان رو با كتاب هاي مهدي آذر يزدي شناختم. بچه كه بودم همه جلدهاشو نداشتم. اما يه روز مي خرم بالاخره...