516- روز معلم

بخت با من یار بوده که تا کنون هم روز مهندس به من تبریک گفته شود (چون مهندسی صنایع خوانده‌ام)، هم روز پزشک (چون زمانی، دانشجوی پزشکی هومیوپاتی بوده‌ام) و هم روز معلم. (چون از زمان دانش‌آموزی تا کنون، همواره مشغول تدریس بوده‌ام.)

در این میان، معلمی جایگاه برتری برای شخص من دارد و خوشحالم اگر پزشک یا مهندس قابلی نیستم، دست کم گاه‌گاهی معلم خوبی هستم. بگذریم که در این روزگار، معلمی ارزش چندانی ندارد. بهترین استاد دانشگاه هم که باشی، درآمد و شهرتت یک‌صدم یک فوتبالیست یا مدل هم نیست.

خوشحالم که با این که فرصت «پیشرفت» داشتم و می‌توانستم مانند بسیاری از هم‌دوره‌هایم، کمی «زرنگ» باشم و از نردبان «ترقی» بالا بروم، معلمی را به مدیر و معاون و رئیس‌شدن ترجیح دادم و خوشحالم که زندگی ساده‌تری که از این راه دارم، آمیخته به بسیاری از «اما» و «اگر»ها و «ملاحظات» و «مصلحت»ها نیست.

خوشحالم که همواره در محیط‌های آموزشی نفس کشیده‌ام و خدایم را شاکرم!

/ 13 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عفت

سلام ! روز معلم مبارکتون باشه! شما توی همین وبلاگت هم مدام در حال تعلیم و آموزش دادن هستی.معرفی دیدگاه های متفاوت و جذابت از اخلاق مداری, انصاف, دین داری, علم دوستی, .... همراه با بیان صادقانه و صمیمانه ای که در نوشتارت هست, خاطره معلم های عزیزم رو تداعی می کنه که سالیان سال عشق و مهرشون رو بی هیچ چشمداشتی به ما هدیه دادند. از اینکه میتونم گاه گاه سر کلاس تجربه ها و دلنوشته هات بشینم خوشحالم. موفق باشی و سربلند و ردای معلمی همیشه بر قامتت برازنده بادا

شادمهر

تبريك

رحیمیان

سپاسگزار معلمی هستم که اندیشیدن را به من آموخت نه اندیشه ها را. تبریک دوست قدیمی! من هنوز هم گاهی قبل از وارد شدن به کلاس، یاد صحبت شما پیش از اولین تدریسم تو دانشکده می افتم که گفتید شاگردان کلاس رو دوست داشته باشید! و واقعا با این فکر که همشون رو دوست دارم و می خواهم آنچه آموخته ام با علاقه به آنها بیاموزم یا لااقل علامت سوالی در ذهنشان ایجاد کنم، وارد کلاس می شوم و بازخوری که از کلاس هام داشته ام همیشه مثبت بوده. من هم مثل شما خوشحالم که فرصت "پیشرفت" داشته ام و علیرغم اماها و قضاوتهای سطحی و تنگ نظرانه و دشواری های بسیار این راه رو انتخاب کردم... تنفس در محیط علمی سعادتی ست.

سیمین

روز معلم را بهتون تبریک می گم . پسر بزرگم کلاس پنجمه معلم اش در هر جلسه ای تاکید کرد که برای روز معلم هیج کادویی را قبول نمی کنم من اصلا به فکر تهیه کادو نیافتادم چون مطمئن بودم که کادو را رد می کنه اما چند تااز خانواده ها یکی سکه بهار ازادی ویکی کارت انصار دویست هزارتومانی و یکی هم کتاب حافظ براش فرستاده بودند این آقا همه را رد کرده بود و از بچه ها قبول نکرد احساس می کنم مردم ما گند زدن به همه چی حتی این مناسبت ها که بادادن کادوهای اینچنینی می خوان بچه اشون را برای اوردن نمره بیست بیمه کنن !

مهتا

جا داره من هم به شما تبریک بگم روز معلم رو و بگم چقدر جای یه مرتضی مطهری تو جامعه مون خالیه. کاش یکی بیاد جای دکتر شریعتی و شهید مطهری رو بگیره و عین اونا دغدغه ی آموزش داشته باشه.

سعید

من هم به نوبه خودم تبریک می‌گم. اما ممنون می‌شم اگه به این سوالم جواب بدین: قیمت گوشت قرمز اعم از گوسفند و گوساله و منجمد و غیرمنجمد توی دبی کیلویی چنده؟

ناصر

سعید باز تو اومدی این جو فرهنگی دوستان رو به هم زدی؟ نمیبینی اینجا همه معلم و استاد هستند و فضا علمی هست؟ کارگرهایی مثل من و تو باید صبر کنن آخر ساعت کاری با گریه و زاری بگن دسته بیل مون شکسته بود تا شاید آخر روز حقوق شون رو زیاد کم نکنند. اصلا روز کارگر یک روز جلوتر از روز معمله برای همین دیگه ... راستی به کارگرها هم هدیه عطر و لباس و کارت انصار و سکه میدن؟

ناصر

یک جوز کارت پیش پرداخت شده یا به قول خارجی ها پری پید که البته همه بانکها دارند و این بانک انصار هم متعلق به برادران زحمتکش سپاه هست که با حقوق اندکی که میگیرند راهش انداخته اند!

حسین

روزت مبارک. قدمت مستدام [لبخند]

حجازی

[گل]هرچند دیره ولی روزتان مبارک