470- در آستانه

همیشه کوچک که بودم فکر می‌کردم 25ساله که بشم چقدر بزرگ خواهم بود. کوچک که بودم و به مهمانی خویشاوندان که می‌رفتیم همه تقریبا هم سن و سال الان من بودند و هر آدم 30-40 ساله، 2-3 تا بچه رو حتما داشت.

 چقدر به نظرم 30ساله‌های اون موقع بزرگ میان. هنوز چنین حسی به خودم ندارم. طبیعی یا غیرطبیعی، همیشه در درونم شخصی جوان‌تر از اون چیزی که هستم زندگی کرده و می‌کنه.

 در آستانه‌ی ورود به 36 سالگی، پس از 31 سال کتاب‌خوندن، از نادانی خودم و نادانی‌های خودم شرمسارم. هنوز باور دارم سنم بین 20 تا 25 ساله و ده‌ها چیز هست که باید یاد بگیرم. می‌دونم که روزی که دست از آموختن بکشم باید برای خودم فاتحه‌ای بخونم.

/ 14 نظر / 7 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رحیمیان

تولدتون مبارک. براتون سلامتی، خرد و عشق پایدار آرزو می کنم.

امیرعلی

سلام. این موضوع سن یک مدته برام تابو شده. اصلا دوست ندارم راخع بهش چیزی بنویسم یا بخونم. حس میکنم دارم پیر میشم.

دینا

خوشحالم این را نوشتید، چون فکر می کردم غیرعادی هستم!

پویا

سلام. توی مملکت ما‘ ورود به دهه‌ی سوم زندگی... یعنی ورود به سراشیبی مرگ. ممنون

دلیلش اینه که علم در دنیا روز به روز بیشتر میشه.یعنی بشر یافته هاش افزایش پیدا می کنه.به همین خاطره که آدما در هر نسلی نسبت به قدیمیتر ها احساس کمبود دانش می کنند.اونها در مقابلشون دنیایی رو می بینن که در 30 سال پیش وجود نداشت. سخته ولی امیدوارم در کسب و تولید علم ما ایرانیهای این قرن، مثل اجدادمون پیشتاز باشیم.

مهتا

سلام هم سلام و هم ثبت اسممو فراموش کردم.

مهتا

سلام ببخسید یه سوال با نیاز به پاسخ فوری: ما یه تصادف معجزه آسا داشتیم.یکی از همراهانمون احساس کوفتگی شدید می کنه.باید برای گرفتن قرص آرنیکا به عطاریهای شهرمون مراجعه کنم؟ با پروفن و استامینوفن اروم نمیشه. ممنونم.

مهتا

متشکرم.

حمید

باسلام وعرض ادب .آمدم وبلاگتونو ذیدم .خوشم اومد .خداهمه ی هموطنای عزیز بخصوص شما را موفق بدارد تا درسربلندی ماسهیم باشید.تونستی سری بمابزن ممنون میشم

در این مورد بشدت اظهار همذات پنداری و مشابهت می کنم. چیزهایی که در کودکی فکر می کردم ... !!! فکر می کردم؟ نه تصور دقیقی از مشخصات بزرگ شدن هایم نداشتم فقط کلیاتی بود و کارهایی که می خواستم انجام داده باشم تا این وقت و صفاتی که داشته باشم. تصور از خود آینده ... راستی چرا در این باره مطلبی نمی نویسی؟