513- خدمت به هم‌وطنان

همواره از آبان تا نزدیک نوروز که هوای دبی خیلی خوب است، جمع کثیری از رجال و نساء نام‌آشنای کشورمان به دبی می‌آیند. اگر بخواهم آمار بدهم شاید چندان جالب نباشد. از آن سخنرانان و مشاوران بسیار مشهور (که پای ثابت برنامه‌های صدا و سیما هستند) تا ورزشکار و هنرمند و گوینده‌ی اخبار و هنرپیشه و رجال سیاسی و تا دلتان بخواهد مدیر کل و معاون وزیر و ... یعنی آن‌قدر که من افراد بسیار مشهور تلویزیونی و فرهنگی و سیاسی را در اینجا به‌راحتی دیده‌ام، امکان نداشته بتوانم در تهران ببینم.

همه هم انشاءا... به نیت خیر می‌آیند البته. برای موعظه و کار فرهنگی و تهیه گزارش و انجام ماموریت برون‌مرزی و کمک به هموطنان ایرانی ساکن امارات و ... به دلایلی، می‌دانم که بیشتر این‌ها که ماموریت می‌آیند با هواپیمایی امارات تشریف می‌آورند. لابد نمی‌شود با ایران‌ایر یا ماهان‌ایر یا آسمان ماموریت آمد. فقط پرواز امارات!

تنها نمی‌دانم چرا از این فروردین‌ماه به بعد که هوا گرم می‌شود، یک‌دفعه این مشاهیر را کمتر می‌توان زیارت کرد و تا آبان‌ماه بعدی، این انگیزه‌های معنوی برای خدمت به هم‌وطنان مقیم امارات به‌شدت فروکش می‌کند.

نمی‌دانم اصلا چه شد که به یاد این موضوع افتادم؟

/ 9 نظر / 4 بازدید
میثم

آقا بالاخره اونا هم دل دارند!

شادمهر

چي بگم والله!

امیرعلی

کاش کتاب "نفحات نفت" رضا امیرخانی را بخوانید. همه اینها که می بینید و دلهاشان مثل هم است و انگار همه شان copyهایی از یک فایل original هستند، همان مدیران "2لتی" هستند که این مرز پر گهر را به فنا داده اند!

امين شاكر

سلام، حتما عنايت داريد كه معادل همين تعداد افراد سرشناس و شايد بيشتر از آن، مسئولان و مديران غير مشهور و ناشناخته وجود دارند كه شما قادر به شناسايي آنها نيستيد، اما مانند جريان الكتريسيته چون ديده نمي‌شوند، نمي‌شود گفت كه نيستند. سعديا اين همه فرياد تو بي دردي نيست/ آتشي هست كه دود از سر آن مي آيد

حجازی

سلام یه فکری به حال فشار خون ما پیرزن ها بکنید ....

سینرژی

چشمانت را بر هم بگذار و طریقت Camel See not See پیشه کن. آن را که خبر شد، خبری باز نیامد!

لیشام

یحتمل چون سوء تفاهم‌های ناشی از تفاوت رفتارهای فرهنگی کم‌تر است :)

مهدی رزاقی

سلام و عرض ارادت گرامي خدمت ميرسم گر چه ردي و يادگاري به جا نگذارم

رضا

اکبر آقا پیشنهاد می کنم فیلم کتاب قانون (ایرانی) را اگر ندیدید یکبار ببینید تا متوجه کنه موضوع بشوید!