207- دیدین برگشتم؟

پس پریروز، 17 شهریور 1385، اولین سالگرد جشن عروسی ما بود.

 

در یک سال گذشته. هر روزش، بدون اغراق، بیش از روز قبل بر میزان شناخت و علاقه و صمیمیت بین ما افزوده شده و امیدوارم خدا کمک کنه و این سیر صعودی همیشه در زندگی ما وجود داشته باشه. خیلی‌ها می‌گفتن ازدواج همون اولش و دوران نامزدیش خوبه، ولی حداقل درباره ما این طور نبوده و الان تفاهم و علاقه ما خیلی عمیق‌تر و بیشتر از اوایل زندگیه. به هرحال، دعا می‌کنم که همه مجردها یک زندگی مشترک عالی پیش رو داشته باشند و همه  متاهل‌ها هم زندگی فعلی‌شون سرشار از عشق و تفاهم و تعالی باشه. آمین.

 

*

 

نه این که فکر کنید میخوام ناشکری کنم یا غر بزنم، ولی بد نیست یک اشاره ای هم به سال گذشته بکنم. پارسال قبل از برگشتنم به ایران برای همه دوستانی که فکر می‌کردم میان عروسی ایمیل زده بودم. خیلی‌ها اصلا جواب ندادن. خیلی‌ها اصلا ایمیل‌هاشون رو نگاه نمی‌کردن. بعضی‌ها ایمیل عوض کرده بودن. خیلی‌ها گفتن گرفتارن. بقیه یا هم یا پروژه داشتن یا کار داشتن یا درس داشتن یا قرارداد کاری داشتن یا بالاخره یک مشکلی داشتن. چند نفری رو هم متاسفانه نمی‌تونستم دعوت کنم. خلاصه یکی‌یکی از فهرست عزیزانی که دوست داشتم در عروسیم ببینم کم شد.

 

آماده عروسی بودیم که یکی از اقوام نزدیک فوت کرد. با توجه به این که من باید دوباره از ایران می‌رفتم و مرخصی دیگه‌ای نداشتم قرار شد جشن عروسی رو در شهر خانمم‌اینا بگیریم. از اون همه افرادی که آرزو داشتم موقع عروسی کنارم باشن هیچکی نتونست بیاد. نه دایی‌ای، نه عمویی، نه خویشاوندی، نه دوست و همکار دانشگاهی‌ای، نه رفقای چندین و چندساله ... هیچکدوم نتونستن بیان ... از کل فامیل و خونواده ما سر جمع ده نفر تونستن حضور پیدا کنن. از دوستانی که سال‌ها (از یک تا ده سال) باهاشون بودم فقط سه نفر اومدن که خیلی ممنون اونا هستم. چه چهره‌ها رو که در خیالم مجسم نکرده بودم. چه افراد رو  ... نشد دیگه. می‌دونید گاهی هرچقدر هم تصویرسازی مثبت بکنید اتفاقی که پیش میاد یک چیز دیگه است. تقدیره. خلاصه از اون همه دوست و رفیق، سهم ما شد سه نفر. دوستان و همکاران خانمم هم همین طور. هیچیک نتونستن از تهران بیان شهر اونا ...

 

*

 

تابستون امسال شاید بشه گفت پرماجراترین تابستون زندگی من بوده. به همین دلیل تقریبا ماهی یک بار مطلب می‌نوشتم. یکی از دوستان پیام گذاشته بود که نکنه بابا شدی؟ دیگری گفته لابد به خاطر تاهله؟ نه عزیزان. به نظر من، انسانی که هنوز خودش رو درست و حسابی تربیت نکرده اولویت مهمتری از بچه‌داری داره: خودسازی!

 

راستش واقعیت اینه زندگی در خارج از کشور هم عین زندگی در داخل کشور، پرماجراست. شاید روزگاری ماجراهای این تابستون رو – طبیعتا با اسامی مستعار - به یک فیلمنامه‌نویس یا کارگردان بدم که ازش یک سریالی، فیلمی، بازی کامپیوتری‌ای چیزی درست کنه ... باز هم از پیام‌های گرم دوستان سپاسگزارم.

 

 

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
از سرزمينهای دور

سلام اکبر جان! خوشحالم از اينکه سلامتی. سالگرد ازدواجتون رو هم تبريک می‌گم. از پيامت هم ممنون٬ سعی می‌کنم رعايت کنم. اميدوارم همواره سالم و در پناه حق باشيد. به اميد ديدار...

مریم زندی

سلام اولین سالگرد ازدواجتون مبارک باشه. زمان خیلی زود میگذره. چشم به هم بزنید سالگردها میاد و میره. اصلا باورم نمیشه که چند روزه دیگه سومین سالگرد ازدواج خودم باشه. البته این احساس چیز خوبیه چون نشون میده بقول شما همه چیز تر و تازه است و از شیرینی لحظات با هم بودن نه تنها کم نشده بلکه عمیق تر و لذت بخش تر شده. از طرف من به همسرتون هم تبریک بگید. راستی برای عروسی لیلا خانم نمیاید ایران؟ اگه اومدید خوشحال میشیم ببینیمتون. همیشه شاد و تندرست و شاد باشید

ناصر

صلوات بفرستيد! آقا برگشت!! هيش معلوم هست کجايی؟ ۱- سالگرد ازدواجتون مبارک. ۲- از اين که اين افتخار نصيبمون نشد توی عروسيتون باشيم متاسفم. ۳- از اين که افتخار نصيبمون نشد که در تشريف‌فرمايي اخیرتان به تهران در خدمتتون باشيم هم متاسفم. ۴- از اين که افتخار نصيب شما نشد که در تشريف‌فرمايي اخير ما به دبی در خدمت باشيد از طرف شما متاسفم. ۵- از این که شماره تلفن‌ات رو عوض می‌کنی و خبر نمیدی عصبانی‌ام. ۶- از اين که به جاي ای‌ميل شخصی کامنت عمومی می‌ذارم شرمنده‌ام.

ناصر

۷- از اين که زندگی‌ات پر از مشغله‌های مختلف (که معمولا نشونه حرکت و تلاشند) هست خوشحالم. ۸- از این که با این همه مشغله هنوز وبلاگت زنده‌ است تحسین‌ات می‌کنم. ۹- از این که ... حال می‌کنم! همینجوری ۱۰ - خیلی مخلصیم سلام برسون.

صادق روزبهی

سلام و سالگرد ازدواجت مبارک باشه. از اينکه به وبلاگم سر زدی ممنون. راستش خيلی وقته که ديگه شعر نمی گم. فکر کنم اون شعرهايی که در مقابل اشعار شما گفتم آخريهاش بود. ديگه مشغله ها کمتر وقت برای اين چيزها می گذاره. هنوز نمی دونم از کجا فهميدی اون شعر را من گفتم؟ در هر صورت خوشحال شدم. آدرس وبلاگت را را با اجازه توی وبلاگم می گذارم. با تشکر.

اميرعلی

سلام! مبارک باشه! با آرزوی بهترين ها!

سعيد روحانی

سلام عزيز بابا! يادت باشه يک ميل بهت زدم قرار بود جواب بدی ولی می دونم گرفتاري جای تو و همه دوستان تو دل من. اگه خواستی بيای ايران حتما خبر بده دلم تنگ شده (پروژه و کار و ... هم ندارم).

UB

تبريکات صميمانه من را بپذير. من هم دلم می خواهد چنين فيلمی رو ببينم. با وجود اونکه از همه جا بيخبرم ولی توی ذهنم مسئله دارم.

سينرژی

سلام اکبرجان سالگرد ازدواجتان را تبريک می‌گويم و اميدوارم طول و عرض زندگيتان پر برکت باشد. در مورد بابا شدن کاملا باهات مخالفم. اولا اينکه اگر انسان بخواهد اول کامل شود و بعد بچه دار٬ بهتر است قيد بچه‌دار شدن را بزند. ثانيا بچه‌دار شدن در سنین بالا مشکلات فراوان دارد. به نظر من تنها ملاحظه٬ آمادگی روحی و اقتصادی جهت پذيرايی از انسانی جديد است و بس. مطمئن باش که آن کوچولو کمک خواهد کرد که مسير خودسازی را با سرعت بيشتری طی کنيد. ان شاء الله. در مورد مراسم ازدواج و شرايط زندگی‌تان هم بايد بگويم که خودت هميشه می‌خواستی و می‌خواهی زندگی متفاوتی داشته باشی٬ پس در اين مسير نبايد منتظر رخدادهای روزمره مانند ديگران باشی. به اميد ديدار.

محمد

سلام. فرا رسيدن ماه مبارک رمضان و گذشتن از مرز يک سالگي ازدواج را تبريک مي‌گويم. اين را مي‌نويسم که بگويم متاسانه يا خوشبختانه من آدم بسيار گوشه‌گيري هستم و اين که جواب ايميل دعوت شما را ندادم، يک دليلش اين بود. دليل ديگرش هم اين که متاسفانه حتي ادب را هم رعايت نکردم که دعوت شما را پاسخ بگويم و .... هر چند واقعاً آن روزها کلي خوشحال بودم که شما مرا دعوت کرده بوديد!! و ... معذرت مي‌خواهم. واقعاً