114- آشنایی با داروهای هومیوپاتی (لچسیس)

lach

منبع تصویر: اینجا

این دارو با نام اختصاری (Lach) که لاکسیس هم گفته می‌شود، از زهر ماری به همین نام (Lachesis Muta) به شکل هومیوپاتیک و بی‌خطر تهیه می‌شود. افراد Lachesis (یعنی افرادی که مشابه این دارو هستند و در نتیجه با خوردن آن خوب می‌شوند) علائم بسیار جالبی دارند:

 

این دارو، داروی بسیار خوبی برای مشکلات گردش خونی می‌باشد.  تپش قلب، تنگی نفس، احساس خفگی، بنفش‌شدن پوست ... از جمله این علائم هستند که حین و بعد از خواب بدتر می‌شوند. افراد Lach نمی‌توانند لباس تنگ را تحمل کنند. مرد Lach کراوات نمی‌زند، دکمه یقه خود را نمی‌بندد یا به عنوان مثال زن Lach نمی‌تواند گره روسری را تحمل کند. همچنین است بسته دکمه آستین یا بستن ساعت مچی ....  این افراد با بلع مشکل دارند و معمولا گلویشان درد می‌کند. لچسیس‌ها خواب مار، خواب خفگی و خواب‌های ترسناک می‌ببینند. پرحرفی، تندتند و جویده حرف‌زدن و آسمان و ریسمان بافتن و دست‌پاچگی و عجله در همه کارها در آنها دیده می‌شود.

 

Lachها ممکن است خودخواه، حسود و انتقام‌جو باشند. مثلا خانم‌های این دسته، ممکن است خود را بیارایند و در مجالس خودنمایی و پرحرفی کنند. خصوصا خانم‌هایی که رقیب دارند ممکن است دچار علائم Lachesis بشوند و برای جلب توجه دیگران، از پوشیدن لباس‌های عجیب و غریب و نامتناسب با سن و سال و پرحرفی و شیرین‌زبانی هم ابا نکنند. همچنین این دارو، برای مشکلات یائسگی بسیار مناسب است.

مثال: خانم میانسالی را در نظر بگیرید که به‌تازگی یائسه شده و مشکلات خاص جسمی دارد. در همین حین، پسرش ازدواج می‌کند و عروس جوان (رقیب تازه) وارد خانه می‌شود. مادر آن پسر، ممکن است دچار وضعیت Lach شود. خودخواه، حسود، خودآرا، پرحرف و ... به همراه مشکلات خاص گردش خونی و روحی که برای زنان یائسه رخ می‌دهد .... در این حالت تجویز Lach این مشکلات را مرتفع خواهد کرد.

طبعا افرادی که درمان مناسب هومیوپاتی دریافت نکنند ممکن است در این وضعیت پیشرفت کنند و دچار مالیخولیای مذهبی شوند. شخص یکباره اهل مدیتیشن و عرفان و مسجد می‌شود و با پیشرفت بیماری ممکن است دچار یاس و ناامیدی و غصه و نهایتا بیزاری از همه‌چیز بشود. البته این‌ها بخشی از علائم این داروست ....

 

به نظر شما، پزشکی رایج با دید جزء‌نگر خود برای چنین بیمارانی چه می‌تواند بکند؟ جز این که برای هریک از صدها علامت ممکن چنین افرادی، او را پیش متخصص همان علامت بفرستد؟ همان‌طور که در بیش از 100 نوشته گفته‌ام، «سیستم» را باید با «نگاه سیستمی» شناخت و درمان کرد و انسان یکی از شگفت‌آورترین سیستم‌هاست. می‌بینیم که تصویر همه علائم فوق، مشابه یک دارو شده است که با تجویز و تشخیص درست از سوی یک هومیوپات خبره، منجر به درمانی پایدار و بی‌خطر خواهد شد و چنین مقولاتی است که هومیوپاتی را بیش از پیش زیبا می‌کند!

 

پاورقی1: خوانندگان گرامی، لطفا راه نیفتید بین مردم دنبال Lach بگردید! نکات باریک‌تر از موی فراوانی هست که در صورت تحصیل هومیوپاتی خواهید دانست.

پاورقی 2: مطلب مرتبط (شماره 95، آشنایی با داروی آرنیکا)

/ 23 نظر / 385 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مردي شبيه باران

سلام .بحث فنی است و من شرمنده از اظهار نظر

روناک

سلام، امروز اولین روزیه که میام دانشگاه. تمام تابستون هو شرکت به اینترنت دسترسی نداشتم. خلاصه می‌دونم که کلی شرمنده‌ام. آدم پدربزرگ به این خوبی داشته باشه و خودش ... به هر حال مرسی که قیافه‌ی وبالگتون رو مثل قبل کردید. من این رو خیلی دوست دارم.خوش باشی.بدرود

روناک

من تکذیب می کنم. اونی که پایین اسم من نوشته وبلاگ من نیست!

zorba

سلام دوست عزيز.. خيلی لذت بردم از اين مطلبت .. برقرار باشی

پرستو

بعد از مدتها سكوت ، به روز شد... روزگار بر وفق مراد.

پوريا سوری

سلام علی جان .. خوب شد گفتی ... خواستم زن بگيرم يه تست لچ ازش بگيرم ... به روزم ... يا حق

Mandana

ميخواستم يه مطلبی را به دوستان يادآوری کنم.... مطالب گفته شده در مورد لچسيس؛ مجموعه علائم فرد هستند. وقتی شما فردی را بيمار درنظر ميگيريد مجموعه علائم آن فرد برايتان مهم است. نيازی نيست که همه علائم ذهن و جسم همخوانی داشته باشه. امکان داره کسی لچسيس را صرفا برای گرگرفتگيهای یائسگی نياز داشته باشه. يادتان باشه داروی بد و خوب نداريم..... اينطور نيست که فکر کنيم پولساتيلا خوبه لچسيس و يا پلاتينا بد.... مشاهده گر بيقضاوت باشيد....

فاهوس

از اين پستتان هم مثل مابقي به اموخته هايم اضافه شد.

حوا

با این اطلاعاتی که داری کسب کنی ، کم کم می ترسم ازت چون هر کاری که ادم کنه می تونه یه علائمی از بیماری داشته باشه!!!

Solmaz

سلام .... برای اعتياد به نت و کامپيوتر هم دوايی هست ؟!