331- نکته فراموش‌شده

این همه اختراعات و وسایل پیشرفته آمده که کارهای آدمی آسانتر شود. یعنی زمان بیشتری داشته باشد. نکته اساسی که فراموششده این است که قرار است با این وقت اضافه چه کنیم؟

/ 8 نظر / 4 بازدید
نی

شاید باید کمی فکر کنیم : در نهایت یک انسان چه می تواند بداند؟ آنگاه که دانست چه باید بکند؟ آنگاه که عمل کرد به چه چیز امید داشته باشد؟

امیرعلی

سلام! وقت اضافی برای ساخت همان وسایلی که باز وقت اضافی بیشتری ایجاد می کند! در این میان نکته ای معمولا فراموش می شود: - آسایش بشر روز به روز بیشتر می شود و آرامشش روز به روز کمتر! .... یا علی مدد!

فاطمه

بله...هر روز بیشتر از دیروز تنبل تر!

سینرژی

غیبت، تهمت، چشم و هم چشمی و خیلی کارهای دیگر ....

لیشام

نمی دانم از چه علی عزیز احساس می کنم اگر این حوالی بودی و حسب تصادف گذرمان به هم می افتاد یک هفته هم کم بود برای گعده گرفتن با شما گپ زدن... هر وقت آمدی و دل و دماغی داشتی که نادیدن این چند ساله و نارفیق بودن این دوره را خط خطی کنیم آماری بده؛ یکی دو ساعتش قطعا ضرر نمی کند ان شاء الله :)

هستونک

وسایل پیشرفته تر، پیچیده تر هم هست، بنابراین وقت اضافه را برای یادگرفتن نحوه استفادهو کارکرد آن، رفع اشکال و رفع عوارض ناشی از آن! درمان عوارض جسمی و روحی ناشی از عیوب و مضرات آن دستگاه های جدید می گذرانیم . تازه وقت خیلی کم هم می آید! تا حالا در یک ده دوردست دور از تمدنت و تکنولوپی زندگی کردی بدانی چقدر فرصت هست؟ چقدر تخم کبوتر هست؟ چگونه باید کاشت؟! [گل]

شادمهر

خوب اين زمان اضافي را بايد صرف يادگيري نحوه استفاده از ابزار و لوازم جديد يا صرف تعميرات و مسايل بعدي آنها بكنيم! مثل كلاس كامپيوتر و زبان، كلاس رانندگي، و....