میان‌بر سیزدهم

edgar

سلام. خیلی سال پیش، اواخر دهه‌ی ۱۳۶۰ در ویترین یک کتابفروشی کتابی دیدم: «ادگار کایس‌، مرد معجزه‌گر». حسی ناشناخته و عجیب وادارم ساخت که آن را بخرم. کتابی بود با ترجمه‌ای فوق‌العاده از دکتر ژان قریب.

این کتاب را بارها و بارها خوانده‌ام. (تا امروز) شرح حال مردی است به نام ادگار کایس (1877-1945) که آدمی عامی بود که وقتی خود را به خواب هیپنوتیک (مغناطیسی) می‌برد، دشوارترین تشخیص‌های پزشکی را برای بیماران می‌داد. بیمارانی که حتا آنها را نمی‌شناخت و اصلا لزومی هم نداشت که بیمار در اتاق او باشد. می‌توانست در هرجای جهان باشد. ادگار برای آن شخص تشخیص روحی می‌داد. یعنی سراسر جهان را می‌گشت تا به او برسد. آن گاه بیماری او را درمی‌یافت و جسم و روان بیمار را با هم درمان می‌کرد. ادگار کایس در حیات پربار خود بیش از 14000 (چهارده‌هزار !!!) تشخیص پزشکی داد که همگی درمان‌بخش بودند. وی در اوائل قرن بیستم، امید بیماران و دردمندان بود. او در زمان خواب هیپنوتیک، پیشگویی‌های بسیاری کرد که همه متحقق شدند. (مثل جنگ جهانی.) همچنین مطالب معنوی، اقتصادی، علمی، مذهبی و . . . بسیاری از خود به جای گذاشت. جالب این جا بود که در بیداری نمی‌دانست چه گفته و اصلا از اصطلاحات پزشکی که خودش گفته بود، چیزی سردرنمی‌آورد. سراسر حیات این مرد، وقف خدمت به بشریت و نیازمندان شد. او و همسرش ژرترود می‌دانستند که فلسفه‌ی وجودشان، خدمت به انسان‌هاست و با زندگی خود این حقیقت را اثبات کردند. البته بعید می‌دانم که این کتاب را بشود خرید. ولی اگر جایی یافتید،‌ حتما بخوانیدش.

ادگار کایس، این عامی روستایی، در اوج دوران مادی‌گرایی، وسیله‌ای بود که وجودش، این باور را در مردم ایجاد می‌کرد که معجزه ممکن است. او فقط یک وسیله بود. نشانه‌ای بر نیروی بی‌پایان خالق، و هرگز از نیرویی که به او اعطا شد استفاده‌ی نابجا نکرد.

خوشبختانه «انجمن تحقیق و آگاهی: Association for Research and Enlightenment» که در اواخر عمر ادگار تاسیس شد هنوز هم به کار خود ادامه می‌دهد. اگر دوست داشته باشید می‌توانید به سایت ادگار کایس (انجمن تحقیق و آگاهی) مراجعه کنید. ضمنا می‌توانید کاری کنید که این سایت، هر روز برایتان یک ایمیل از گفته‌های معنوی ادگار بفرستد. این جمله‌ها از بین بیش از 14000 تشخیص روحی ادگار گزینش می‌شوند و هر روز یکی از آنها به ایمیل شما ارسال خواهد شد. اگر می‌خواهید هر روز یکی از این جملات برایتان بیاید اینجا را کلیک کنید.
یکی از جملاتی را که در خواب هیپنوتیک به او تلقین شده برایتان می‌نویسم: «در محضر خداوند محدودیت وجود ندارد. این انسان است که با ترس و تردید خود، باعث محدودیت می‌شود.» زیباست. نه؟

/ 2 نظر / 8 بازدید
حميد آزادي

مطلب جالبي بود. افرادي مثل ادگار كايس حتما رياضتهايي كشيده اند كه روح بلندي دارند و اينچنين خادم بشريت مي شوند . براي امثال ما كه زندگي شهرنشيني و جامعه صنعتي در حال اسير كردن ما است ، مرحله اول ، رهيدن از جاذبه هاي همه گير تكنولوژي است . اين روزها هر چه از تكنولوژي مي شنويم ، همه از خوبي آنست كمي هم از بدي هاي آن بايد گفت!!

شاهین

با سلام من نیز قرائت های آکاشیک ادگار را ترجمه کرده و از ان لذت می برم. مردی که با قدرت های روانی می توانست در طبقه علی (ELLi)گذشته را با قرائت های آکاشیک ببیند ، جایی که گذشته های هر روحی در تناسخات پیشین ضبط شده است. امیدوارم نسخه ترجمه شده ان را روزی خریداری کنم. به امید مطالب ارزنده ای از شما