454- Shortcut هشت‌ساله شد

برای بعضی از ما نوشتن –کار ندارم خوب بنویسیم یا بد- یک ضرورت است. مثل نفسکشیدن. مثل زیستن.

 

این وبلاگ امروز هشتساله شد. خوب یادم هست روزی را که برای نخستین بار در آن نوشتم: پنجشنبه سوم بهمن 1381 در دفتر کار یک شرکت مهندسی در تهران و از آن روز به طور متوسط هفتهای یک مطلب نوشتهام.

 

هشتسال با آن زیستهام. با برخی نوشتههایم خودم هم خندیدم. با برخی خودم هم اشک ریختم. با بعضی از آنها زندگی کردم.

 

چندبار خواستم نوشتن را کنار بگذارم. اما نشد. هم به این دلیل که آدمی نیاز به ابزاری دارد که –شاید بهگونهای- خودش را تخلیه کند و برای من نوشتن چنین حکمی دارد و هم برای پیامهای آشکار و مخفی و ایمیلهای تشویقگر بعضی از خوانندگان و حتا لایک‌زدن‌های عزیزانی که در گوگل ریدر وبلاگ را می‌خوانند و من اصلا نمیشناسمشان که تشکری ازشان بکنم. این به من نشان میدهد که وبلاگم دستکم برای افرادی سودمند بوده است و چه چیزی بهتر از این که حس کنی به یک دردی میخوری؟

 

این هم نوشتههای سالگردهای پیشین این وبلاگ:

82، 83، 84، 85، 86، 87، 88

/ 19 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نعمت‌اللهی

سلام می‌گم هشت سال هم عمری‌ئه برای خودش ها. امیدوارم هجده سالگی شورت‌کات را اطلاع دهید. ممنون

مریم

تولد هشت سالگی وبلاگتونو تبریک میگم. منم از گوگل وبلاگتونو پیدا کردم جز اون دسته م که میگم ادامه بدین[گل]

محمد تقی

سلام علی آقای عزیز امیدوارم این روند نوشتن که همانند تولد و رویش می تواند پربرکت باشد ادامه داشته باشد. به پاس مطالب ارزشمندی که در اینجا خواندم تول 8 سالگیت مبارک :-) یاد قدیما که شاگردان کلاس اینترم را می اوردم وبلاگت اردوی دسته جمعی. :-) دلیلش هم این بود که به وبلاگت اعتماد داشتم و احساس می کردم معرفی آن به بچه ها مفید و امن! است. ارادت

مهتا

سلام ببخشید یه سوال... میتونید راجع به بیماری پارکینسون اطلاعاتی بدید بهم؟از همون دید هومیوپاتی. البته من زیاد نمیشناسمش .فقط میدونم که یکی از عزیزانم از این بیماری رنج میبره.دستاش بی وقفه میلرزه و براش دارو مصرف میکنه.راسته که میگن پنیر واسشون ضرر داره؟

سوفی

این وبلاگ برای من از همه مفید تر بوده کلا!یکی از بهترین ره اوردهای دنیای مجازی ! پس خیییییلی تبریک ;)

سینرژی

سلام مبارک باشه! به خواننده های وفادار وبلاگت جایزه نمی دی؟ به اونهایی که در همه فراز و نشیب هاش همراه بودن!

ناصر

خدا قوت نویسنده پایدار ... مبارک باشه فقط یادت نره اولین خواننده وبلاگت کی بود. سینرژی داره بلوف میزنه اگر قرار بر جایزه گرفتن باشه هیچ کس به من نمیرسه راستی به عنوان یک مشتری قدیمی پیشنهاد میکنم قید این پرشین بلاگ رو بزن برو یک جای بهتر و ... و ... !

امیر

[هورا]

امید

سلام من از سال 83 با وبلاگ شما همراه شدم و از آشنایی با شما و و بلاگتون خوشحالم. راستش در این مدت از پنجره شما به چیزای جالبی نگاه کردم که برام آموزنده و قابل تامل بودند امیدوارم پر انرژی تر از قبل ادامه بدین و به قول دوست دیگرمون هشتاد سالگی وبلاگتونو البته در عین شادابی و سلامت جشن بگیرید . من که خودمو از الان دعوت کردم برا جشن [چشمک]

سلام امیدوارم هر سال تندرست تر، سربلندتر و انديشمندتر از سال پيش باشيد و ما را از مطالب پرمغزتان محروم نكنيد. به شخصه هرگاه نياز به انديشه اي وراي عقل معاش و روزمرگي دارم به وبلاگتان سر مي زنم و نوشته هايي را مي خوانم كه از انديشه سرچشمه دارند.