191- تهوع دائمی و هومیوپاتی، داروی Ipecacuanha

الان داشتم جزوه‌ای درباره Ipecacuanha  را برای یک کلاس آموزشی هومیوپاتی آماده می‌کردم. یکی از داروهای معروف هومیوپاتی داروی Ipecacuanhaاست (بخوانید: آی په کاکوانا) که به صورت اختصاری IP هم نوشته میشود. این دارو در پزشکی رایج هم استفاده می‌شود، منتها به عنوان قی‌آور. بنابراین طبق فلسفه پزشکی هومیوپاتی که می‌گوید هر بیماری‌ای با داروی مشابه آن درمان می‌شود، چون این دارو در افراد سالم ایجاد تهوع می‌کند، قطعا زمانی که شخصی دچار تهوع باشد، به دلیل مشابهت با بیماری، باعث درمان آن خواهد شد!

 

منشا این دارو، گیاه Cephaelis ipecacuanha  است. افرادی که نیازمند این دارو هستند، تقریبا در همه شرایط دچار تهوع هستند. فردی را تصور کنید که دچار تهوع دائمی است و در هیچ وضعیتی از آن خلاصی ندارد. سردردش همراه تهوع است، مشکلات گوارشی همراه تهوع .... معمولا چند علامت مشخصه دیگر هم به تشخیص صحیح این دارو کمک می‌کنند. مثلا زبان بیمار تمیز و بدون بار است و معمولا تشنه هم نیست. تصور کنید که تجویز دوز مناسبی از این دارو، به‌سرعت و سهولت شخص را از این مصیبت رها می‌کند و بیمار به جان هومیوپاتی دعا خواهد کرد!

 

Ip همچنین داروی مناسبی برای مشکلات تنفسی، خونریزی‌های احشای داخلی و انواع مشکلات گوارشی است. لازم به توضیح نیست که به هیچوجه سرخود دارو مصرف نکنید و حتما با یک هومیوپات متبحر مشورت نمایید.

 

/ 3 نظر / 11 بازدید
!

http://shahramm.persianblog.ir

سحر

جالبه. خوبه در مواردی که افراد بیشتر با اون دست به گريبونن باز هم بنويسين.

رسول

به امید شفای همه بیماران