336- باز هم بهمن

به عنوان یک شنونده سختگیر موسیقی، آهنگهای زمان انقلاب جایگاه بس عظیمی برای من دارند. با خودم آهنگ بهمن خونین جاودان را زمزمه میکنم. مثل همیشه، به بخشهایی مانند «در زمستان بهاران آمد...» یا «لالهها قامت سرخ عشقند» که میرسم، صدا در گلویم میشکند و گویی روح آن بزرگان که چنین سرودی را خواندهاند از سیسال پیش سربرمیآورد و در وجود من رخنه میکند.

من نمیدانم چه چیزی باید در روح و جان آدمی خانه کند که چنین شعر و آهنگ و موسیقی و روح و احساس و حماسه و شور و خلوصی از یک موسیقی سه چهار دقیقه‌ای – که با حداقل امکانات و تجهیزات ساخته شده – بجوشد، ولی نیک میدانم که آن را سالهاست که در هیچ موسیقیای نشنیدهام و نیافتهام.

شاید کار یک موسیقی‌نویس تخصصی مثل عبداله باشد که به این مساله بپردازد، اما سخت به چنین موسیقی‌ای که از ژرفای دل برمیآید احترام میگذارم و آن را میستایم.

/ 3 نظر / 5 بازدید
واژگان دور، ملودی های نزدیک

کاش این آمال به ثمر می نشست؛ "فردا که بهار آید آزاد و رها هستیم، نه ظلم و نه زنجیری..." ... بعله! من هم یادمه برنامه "درون و برون من" و صد البته آهنگش. ... شرمسار گشتیم و البته از این که بگوییم "کاش لینک ما را اصلاح نمایی" دیگر به سان آب در زمین فرو خواهیم رفت.[خجالت]

روناك

واي، با خودم كه زمزمه ش كردم تمام تنم مور مور شد. مور مور شدني، دوست داشتني ... [گل]

امیرعلی

سلام! خب همیشه اعتقاد داشته ام که الاعمال بالنیات و همیشه این نیت کار خودش را می کند! و اینجور است که یک کار که خیلی حرفه ای بوده از یادها می رود و یک کار شاید معمولی به دلیل همان نیت آدمهایش جاودانه می شود! من آن قسمتی که به اهل قلم اشاره دارد را خیلی دوست دارم: ...به آنان که با قلم، تباهی درد را به چشم جهانیان پدیدار می کنند.... ... یا علی مدد!