506- اینترنت زغالی

نوشتن در شرایطی که می‌دانم دوستان نزدیکم، خانواده‌ام، همکلاسی‌ها و همکارهای سابقم در ایران ... دسترسی مناسبی به اینترنت ندارند و با چه دشواری‌هایی یک ایمیل ساده را باز می‌کنند، چندان دلپذیر نیست. درباره‌ی هر موضوعی که می‌خواهم بنویسم به فکر دوستان آن سوی خط در ایران می‌افتم که مجبورند با چه زحمتی این وبلاگ را ببینند و اصلا با چه حسی و اعصاب و حوصله‌ای؟
سال‌ها تدریس کامپیوتر به من این تجربه را آموخته که واقعا بسیاری از افراد میانسال و کهنسال، حتا اگر هم بخواهند نمی‌توانند با شتاب خیره‌کننده‌ی فناوری همراه شوند.
از آنجا که لایه‌ی مدیریتی کشور هم، عموما میانسال و کهنسال هستند واقعا تعجبی ندارد که ندانند سوءمدیریت آنان در این عرصه، چه لطمه‌ی سنگینی به افراد، شرکت‌ها، تجارت و بازرگانی، موسسات، مراکز دانشگاهی و پژوهشی ... و اعصاب و روان نسل جوان وارد می‌کند.

/ 6 نظر / 4 بازدید
امیرعلی

سلام! حال همه ما در ایران خوب است. email ها به سرعت باز می شوند، هیچ سایتی فیلتر نیست. دانلود و آپلود همه فایلها به راحتی امکانپذیر است. حال همه ما در ایران خوب است. با قیمتهای نصف قیمت جهانی اینترنت خانگیمان دو برابر متوسط جهانی سرعت دارد. لایه های مدیریتی نیز فناوری اطلاعات و دنیای مجازی را درک می کنند. حال همه ما خوب است؛ اما تو باور نکن!

میثم

آقا انقدر آه و ناله کنید تا همین اينترنت گازوئيلي را هم از ما بگيرند! بابا يه ذره شکرگزار باشيد! زحمات عزيزان فيلترچي را چرا ناديده مي گيريد!؟

asal

درود به تو که به یاد مصیبت های ما اینطرفی ها افتادی....

سینرژی

در پاسخ "امیر علی": همه چیزش تماما بیست این جا فقط خود کار قرمز نیست این جا اگر نخوانده اید،‌ خودتان پیدایش کنید.

امیرعلی

سلام. آفا ما از حس همدردی شما ممنونیم! ولی لطفا بنویسید! خدایی آخر سیاستمدار هستیدها! یک دلیلی برای ننوشتن پیدا کردید که آدم رویش نشود پیگیری کند که چرا نمی نویسید؛ این میان فقط حساب سنگ پای قزوین روی مرا نکرده بودید یحتمل!

از سرزمینهای دور

اعصابمون داغونه سر این داستانا... وقتی از یارو می پرسن چرا چند ورزه ایمیل قطعه؟ جواب میده من از ایمیل ملی!!! استفاده می کنمف دیگه چه انتظاری میشه داشت...