443- باران

ساعتی پیش نخستین باران پاییزی امسال آمد. هرچند کم.

 

روز  پرمشغله‌ای را پشت سر گذاشته بودم و دیدن باران، در این شهر بیابانی (دبی) چنان ذوق‌زده‌ام کرد که خستگی کل روز فراموشم شد. دوست داشتم وسط خیابان از خودرو بپرم بیرون و زیر باران راه بروم.

 

باران پدیده‌ای شگفت است. آسمان بر زمین می‌بارد. ناخودآگاه همه سر بر آسمان برمی‌دارند. گیاهان، درختان، همه دست‌هایی می‌شوند از خواهش. چونان دست نیازمندی که خود، پیاله‌ای شده برای گرفتن برکتی.

 

سبزه‌ها می‌رقصند. پرندگان می‌رقصند. درختان می‌رقصند. جان‌ها می‌رقصند. نگاه‌ها می‌رقصند. دل‌ها می‌رقصند. خود دانه‌های باران می‌رقصند و پای می‌کوبند و موسیقی زیبای دانه‌های آب به گوش می‌رسد. خاک هم گویا می‌رقصد. اصلا چه خوب فهمیده‌اند که عاشقانه‌ها را باید زیر باران فیلم‌برداری کرد. سهراب خوب فهمیده بود که دوست را هم زیر باران باید جست و در چنین لحظاتی آدمی می‌فهمد که آسمان و زمین مال اوست و من و تو و آسمان و زمین، همه «یک» چیز هستیم.

 

باران! این پدیده‌ی شگفت. این نماد عشق و برکت.

ساعتی پیش نخستین باران پاییزی امسال آمد. هرچند کم.

 

/ 4 نظر / 8 بازدید
ندا

تهران درگیر است چند روز باران می آمد و چنان از سرما میلرزیدیم و شوفاژ خابگاه(فقط اتاق ما)چنان خراب بود که گویی در سیبری زندگی میکردیم و اینجانب به عنوان یک دختر برای اولین بار در کل دوران دانشجویی در حال صحبت کردن با پدر(تلفنی) گریستم(وحشتناک). الان چنان گرم است که نوباره لباس تابستانی بر تن میکنیم جای شما خالیست[چشمک]

علی

یادش به خیر به مرحوم ابوی می‌گفتم بابا جون چرا کلاه به سر نمی‌گذاری ، ایشون میگفت : آقا جون باران نعمت است، روح و جسم را با هم تطهیر میکند، میگم علی آقا بی‌ تعارف برای تعطیلات ژانویه قدم رو چشم ما بگذارید[گل]

امیرعلی

سلام! خیلی عجیبه! من اصلا نمی دونم چرا نمی فهمیدم که شما به روز کردید! چقدر هم پر بار! همشون رو خوندم! ... واما در نورد باران که فرموده بودید، اینجا اوضاع کمی تا قسمتی متفاوت است. به یمن مسوولین با تدبیرمان، همه نعمتهای زیبای خدا تبدیل به نقمت می شود. آب گرفتگی های وحشتناک و غافلگیر شدنهای همیشگی! آن حدیثی که همیشه مجله تدبیر چاپ می کرد را خاطرتان هست؟! به نقل از پیامبر گرامی اسلام: "انی ما اخاف علی امتی الفقر، ولکن اخاف علیهم سوء التدبیر!" ... واقعا که ایشون این روزهای ما رو می دیدند که این فرمایش را داشتند! ... خلایق هر چه لایق !

از سرزمینهای دور

باز باران... با ترانه... با گهرهای فراوان...