670- خاطره‌ای و تبریکی

پیش از فرارسیدن نوروز، خوب است خاطره‌ای از سال گذشته تعریف کنم. چند ماه پیش، ناگهان مخارج ماهانه‌ی زیادی -خارج از برآورد همیشگی- برای ما پیش آمد. زندگی است دیگر. کار به جایی رسید که موجودی پول نقد ما به حد بسیار پایینی رسید.

در همان گیر و دار، یکی از دوستان تماس گرفت و از من خواست برای کار خیری، یک وب‌سایت طراحی کنم و البته بانیان آن کار خیر، حاضر بودند هزینه‌ی معقولی هم تقبل کنند. امتحان سختی بود. اگر اوضاعم مثل همیشه بود حتما کار را به صورت رایگان انجام می‌دادم. به هرحال گمان می‌کنم خود طراح امتحان، پس گردنم را گرفت و مرا به راه صحیح هل داد.

آن وب‌سایت به صورت رایگان طراحی شد و چیزی نگذشت که  دوباره درهای رحمت باز شدند (و قدری هم خارج از ظرفیت ما). طوری که دیگر مدیریت زمان برایم سخت شد.

این یادداشت را ننوشتم که بگویم اهل کار خیر هستم که می‌دانم نیستم و اصلا مگر یک طراحی یک وب‌سایت چقدر می‌ارزد؟ صرفا خواستم بگویم عالم هستی، حساب و کتاب و صاحبی دارد و نیکی، بازمی‌گردد و بدی نیز، بازمی‌گردد. انتخاب با خود ماست.

*

نوروزتان پیشاپیش، خجسته، سرشار از خوشی، بهروزی و نیکی!

/ 3 نظر / 8 بازدید
عفت

سلام. پيشاپيش سال خوب و سرشار از سلامتي و رستگاري براي شما و خانواده محترمتان آرزو ميكنم. چه خوب كه گاهي اين حرفها را مي نويسيد و يادآوري مي كنيد.در كشاكش زندگي گم مي شويم و مدام دور خودمان مي چرخيم، مي افتيم دنبال سهمي از زندگي كه به گمانمان حق ماست و در دست ديگران و هر از چندگاهي واقعا از اوس كريمي كه خود را ضامن روزي و رزق ما معرفي كرده فراموش مي كنيم.ممنونم كه لذت اين ذكرها را به ما مي چشانيد.

مهتا

خیلی بده که گاهی به امورات عالم هستی و سیستم مدیریتش شک میکنیم. خوش بحال شما که به ایمانتون اضافه شده.

mahta

سلام. وقت بخیر. سال نوتون مبارک. براتون ارزوی سالی پر از شادکامی دارم