120- آشنايي با داروهاي هوميوپاتي (چموميلا)

يكي از داروهاي بامزه هوميوپاتي داروي Chamomilla است كه چموميلا (يا كاموميلا) خوانده مي‌شود. نوشتن درباره اين دارو، از آن رو به ذهنم رسيد كه ديدم نام وبلاگ ارزشمند يكي از دوستان –در زمينه هوميوپاتي- بابونه است. آخر چموميلا نام علمي گياه بابونه است.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

چموميلا يك داروي بسيار خوب براي بچه‌هاي كج‌خلق و آتشين‌مزاج است. بچه‌هايي كه آنقدر اذيت مي‌كنند و زمين و آسمان را به هم مي‌دوزند كه گاهي حتي پدر و مادر هم هوس مي‌كنند آنها را بكشند و از دستشان خلاص شوند! غافل از اين كه اين كودك بيمار است و با تنبيه درست نمي‌شود، بلكه با تجويز داروي صحيح هوميوپاتي، بيماريش (كه خود را به شكل پرخاش و عصبانيت و ... نشان مي‌دهد) مرتفع خواهد شد. عدم تعادل ارگانيسم يعني بيماري. در يك نفر اين عدم تعادل به شكل تب ديده مي‌شود، در يكي به شكل كچلي و در ديگري هم به شكل بدخلقي!

 

اين بچه‌ها تندمزاج هستند، ممكن است ديگران را گاز بگيرند، مدام اصرار مي‌كنند چيزي را به آنها بدهيد و وقتي مي‌دهيد آن را به دور مي‌اندازند. وقتي كودك دچار درد مي‌شود، درد واقعا برايش آزاردهنده و غيرقابل تحمل است. هيچ تناسبي بين درد و حساسيت شديد كودك وجود ندارد.

 

همچنين اين دارو براي مشكلات كودكان حين دندان درآوردن (بدخلقي، اسهال حين دندان درآوردن) داروي خوبي است. از نكات جالب اينكه اين بچه‌ها با حمل‌شدن حالشان بهتر مي‌شود.  (مثلا وقتي بغلشان مي‌كنند.)

البته چموميلا اختصاص به كودكان ندارد. اصولا هيچ داروي هوميوپاتي را نمي‌توان به كاربرد خاص و براي رده سني يا جنسيتي خاص محدود كرد. چون با ديد كل‌نگر آن منافات دارد. به عنوان مثال گوش‌دردي كه شخص را تا سرحد جنون پيش مي‌برد به‌خوبي به اين دارو پاسخ مي‌دهد، حال شخص مي‌خواهد كودك باشد يا بزرگ، تفاوتي ندارد. مهم آنست كه داروي تجويزشده، مشابه بيماري فرد باشد.

 

* يكي از استادان هوميوپاتي، اخيرا وبلاگي را ايجاد كرده‌اند كه واقعا خواندن آن جالب است. توصيه مي‌كنم حتما سري به آن بزنيد. در اين وبلاگ، به زباني طنز مي‌توان سير پيشرفت هوميوپاتي در ايران را مرور كرد.

 * مركز CTCH كه معتبرترين مركز آموزشی هوميوپاتی در منطقه می‌باشد به مناسبت سالگرد خود ۵۰٪ تخفيف برای دوره‌های مكاتبه‌ای و ۱۰٪ در دوره‌های حضوری قائل شده است. به علاقه‌مندان شديدا توصيه می‌كنم اين فرصت را از دست ندهند. حداقل مدرك مورد نياز برای يادگيری اين پزشكي، ديپلم است و صدالبته براي پزشكان به شكل يك تخصص مطرح می‌شود.

 

نوشته‌هاي مرتبط با اين مطلب:

بيشترين پرسش‌ها درباره هوميوپاتي اينجا

آب، آب نيست اينجا

آشنايي با داروهاي هوميوپاتي (آرنيكا) اينجا

آشنايي با داروهاي هوميوپاتي (لچسيس) اينجا

/ 15 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تین تین

اون حديث قدسی رو که نقل قول کرده بودی انصافآ‌ قابل تامل و زيبا بود

نارسیس

سلام ! خوش می گذره؟ وقتی شرح داروها رو می خونم یاد کلاسهای متریا مدیکا می افتم. یادش به خیر ! راستی مي دونی داروی فراموشی چيه؟

Mandana

سلام. ممنون که از من و بابونه ياد کردی. از بابونه نوشتی ياد دکتر رهنمای عزيز افتادم. يادمه ميگفتن هر وقت بيماری با گوش درد مراجعه کرد ودلت خواست با اوتوسکوپ بزنی تو کله اش بس که جيغ زد بدونيد ميشه به بابونه فکر کرد ولی اگه دلتون خواست با اون حالش بغلش کنيد حتما به پولساتيلا فکر کنيد. پايدار باشی دوست من!

ح.شادمهر

سلام. چند مطلب آخرت را خواندم. بسيار عالي بود. راستي فايل اسامي بچه هاي سامانه را كه فرستاده بودي از طريق بچه ها بدستم رسيد دنبال بچه ها مي گردن. من هم سعي مي كنم كه اون ليست را كامل كنم. ببينيمت... ناقلا. چه خبر اون ور آب؟ خوش باشي.

ub

سلام - کاری که در یکپارچه کردن عکس سمینار کردی فوق العاده بود اما اون وبلاگی که برای دوست مشترک راه انداختی ... خوب نميشه توش کامنت نوشت.

شهریور

خوب و مفيد .. در اين باره بيشتر بنويس ..

سوفي

سلام. بالاي اين مطلب يك فاصله خالي هست.چرا؟

سرگشته راه حق

با سلام ممکنه به بنده کمک کنيد يه هميوپات تو اصفهان پيداکنم؟ يه مريض اورژانسی دارم. لطفا در صورت امکان به من میل بزن

صدري زاده - از رودكي تا شهريار

سلام . برای يک کارگاه ساختمانی در شيراز به يک نفر کارشناس برنامه ريزی و کنترل پروژه نياز داريم . واجدين شرايط با شماره ۰۹۱۷۱۱۲۹۰۲۵ آقای مهندس گرگين پور تماس بگيرند .