213- وقتی معلم سختگیری می‌کند

با همه نرمش و ملایمتی که دارم بدجوری از دست یکی از کلاسهام دلخورم. چون همهچیز رو به شوخی میگیرند و با این وضعیت آخر سال نمره قبولی نخواهند گرفت. دیروز دو دقیقه رفتم کلاسشون و بهشون گفتم از این هفته اونقدر بهتون سخت میگیرم که هرروزی که با من کلاس دارین شب قبلش عزا بگیرین. همه سختگیری هم برای اونه که دوستتون دارم و نمیخوام نادونی و ندانم‌‌کاری‌هاتون، باعث بدبختی شما در آخر سال بشه.

 

می‌دونید. در کسوت معلم درس می‌گیرم. بزرگترین معلم خداست. من الان دارم کم‌کم می‌فهمم که چرا گاهی خدا به انسان خیلی سخت می‌گیره. چون هم می‌خواد نیفتی و سقوط نکنی و کله‌پا نشی، هم می‌خواد تو رو بکشه بالا که شاگرد زرنگ بشی و لذت ببری.

 

 

این دوره وسط خیلی سخته. یعنی تو باید ایمان داشته باشی که سختی برای خودته. چون تو خیر و صلاحت رو نمی‌دونی. جاهلی. آموزنده‌ای. باید سختی‌های درس‌خوندن رو بپذیری. تا آدم به گروهی درس نده و براشون دل نسوزونه و نگران رد و قبولی اونا نباشه، شاید خوب نگیره من چی می‌گم. ولی خودم دارم کم‌کم درک می‌کنم. من به همین روش دارم معنی خیلی از باید/نبایدهای مذهبی رو هم دوباره از زاویه‌ای جدید درک می‌کنم.  توضیحش خیلی سخته. ولی مقایسه دائمی وضعیت خودم/شاگردام و  خدا/خودم برام خیلی آموزنده است.

/ 9 نظر / 8 بازدید
محمد

آقا اجازه.... چوب معلم ار بود زمزمه محبتی جمعه به مکتب آورد تلف گریز پای را.

سينرژی

سلام واقعا پيامبران از دست انسانها چه کشيده‌اند؟ حضرت نوح (ع) نهصد و پنجاه سال مردم را به خداپرستی دعوت کرد و در اين مدت فقط تعداد اندکی به او ايمان آوردند. چه طاقتی پيامبران داشتند و عجب صبری خدا دارد!

محمد

آقا اجازه... ديشب خواب ديدم جمله پايين رو اشتباه نوشتم گفتم بيام اصلاحش کنم. درس معلم ار بود زمزمه محبتی جمعه به مکتب آورد طفل گريز پای را

کوچولو

بعدشم آدم از خودش می پرسه چرا اين قدر انتظار داره هيچکس کار به کارش نداشته باشه؟ بعدشم تازه خدا سخت نمی گیره. همش همه جا گفته که والله بالله من سخت نمی گیرم. اگه سخت می گرفت دیگه آدما چه جوری جوابشو میدادن. می گن برای بعضی ها که دوسشون داره سخت می گیره کلی. ولی حاليشونم نمی شه. بس که ديگه سخت و آسون براشون بی معنيه.

علی سوری

سلام خدا قوت من هيچ کاه به صورت جدی معلم نبودم ولی احساس ميکنم نبايد مثل چاه آرتزين عمل کنم و نهايتا افرادی مثل حودم تربيت کنم. سعی ميکنم راهنمای خوبی باشم و مسیر نسبتا صحیح را در حد توانم به شاگردان معرفی کنم. ترجیحا مثل یک باغبان عمل میکنم.

فاطمه

بعضيها هم توی اين امتحان با خدا قهر می کنند...اونم چه قهر خنده داری...قهر قهر تا قيامت!!!!!

حسين

سلام از بابت تبريکت ممنون... چشم ! لطف می کنید. راستی شفيعا را که يادته با اون سخت گيريهاش من از اون به عنوان بهترين استاد دوره ليسانس ياد ميکنم. فکر کنم خيلی ها با من هم نظرند.

اشك

سلام دلم برات تنگ شده. راستي اينجايي يا اونجا؟ اونجا اگه هستي بازم هم درس ميدي. پس چرا گله ميكني. معلم بايد عاشق باشه