252- کسی که انسانی را بکشد همه انسان‌ها را کشته است

 

هرروز بارها خدا را شکر می‌کنم که چنان مناصب چرکین دنیا دامنم را نگرفته که پوستم را کلفت، چشمم را کور و گوشم را کر کند. هرروز بارها خدا را شکر می‌کنم که هنوز می‌توانم در غم دیگران –اگر هیچ نمی‌کنم- بگریم.

 

دوست رندی داشتم که به هیچ مذهبی مومن نبود ولی از خیلی مسلمین و مسلمات که من می‌شناسم انسان‌تر بود. تصویر معروف کودک افریقایی در حال مرگ را که کرکسی در انتظار خوردنش است روی کاغذی چسبانده بود و زیرش نوشته بود: ان ا... مع الغالبین! آری او خدای دنیازدگان را چنین می‌شناخت که واقعا هم چنین خدایی است. وگرنه اگر ذره‌ای از او می‌ترسیدند چنین نمی‌شد که کارگری به خاطر نان شب خانواده‌اش، خود را دار بزند!

 

فریاد از وقتی که ناله مظلوم به آسمان برود و خشم الهی رخ بنماید ... فریاد ...

 

http://www.ilna.ir/shownews.asp?code=424934&code1=22

 

/ 11 نظر / 3 بازدید
نمایش نظرات قبلی
م-ز-ر

الان سر کارم. کاش تنها بودم و بغضی که داره خفه ام میکنه رها میکردم.

امیرعلی

بخش اول حرفتون را اصلا قبول ندارم. اگه روزی صاحب منصب شدیم و باز غم بیچارگان خوردیم هنر است! .... یا علی مدد!

شهلا

سلام . ياد قصه حرکت مورچه در دل شب روی سنگ سياه افتادم .

محمد

گزارش رو خوندم. بر خلاف نویسنده که با غرض یا بی غرض همه چی رو در هم پیچیده بود مطمئنم که دادرسی هست. بايد برای حل اين موارد راهی منطقی و به دور از احساس رو دنبال کرد. شاید تقویت تامین اجتماعی و یا کمیته امداد از مصادیق این امر باشه. ولی نه اون کاری که نويسنده گزارش مد نظرشه (بازگشت به اقتصاد دولتی) و نه اين که دلخوش بودن به این که ما که دستمون به این کار آلوده نبوده (یا به تعبیری کنار گود نشستن). خیلی ها معتقدند که در جریان عاشورا گناه قاعدین از کسايی که در ميدان جنگ با امام و يارانش جنگيدن کمتر نيست. گو اينکه دست همشون از اون جريان پاک به نظر می رسيد. نهايتا هم وقتی کسی به گود مياد مهمه که دستش آلوده هست يا نه يا به قول اميرعلی غم بيچارگان رو ميخوره يا نه...

فرزاد

خب! لینک شما در دسته عمومي اضافه شد!

فاطمه

سلام...حالا امروز من تو روزنامه خوندم که يه مسافر کش همسرش و خودشو به خاطر ۵ هزار تومن آتيش زده!!!

روزبه

سلام برادر . خوبین شماها؟ شرمنده که دیر شد. ممنون بابت تبریکتون. براتون آروزی بهروزی و شادکامی میکنم. انشالله گرما اذیتتون نکنه. اینجا که هوا با نسیم همیشگی تهران خیلی قابل تحمله. سراغتون را همیشه از خانم میگیرم. ارادتمند

دکتر

سلام و خسته نباشید . از مطالبتان استفاده زیادی بردم . میبخشید که وقت طلایی شما را میگیرم . با یک نظر خواهی در اول تیر به روز هستم . نظر شما گر چند اندک کمک زیادی به من و احتمالا دیگران خواهد کرد .منظر افتخار دادن شما هستم . کامیاب باشید . غنچه های لبخند بر لبانتان شکوفا باد .

سعيد

سلام عجيب وسوسه ايه كه عليرغم تذكر گنگت هنوز دوست دارم به همون اسم كه مرسوممون بود خطابت كنم. تولدت مبارك. شاد و سرزنده و پرانرژي باشي. چرا در مورد هوميوپاتي ديگه نمي نويسي اميدوارم حدسم درست نباشه. در يكي از پست هاي خيلي وقت پيشت سوالاتي كرده بودم. جوابي نرسيد. گمانم احوالپرسي كمي مفصل تري بود. بازم شاد باشي.

راه میانبر

سلام سعیدجان. علت اینکه از هومیوپاتی نمینویسم این نیست که اعتقادم به این رشته کم شده، نه اصلا اینطوری نیست. بدین دلیله که حجم کارها و فعالیتهای سال گذشته م بهم اجازه نداده که در این حوزه بیشتر کار و مطالعه کنم و در نتیجه چیزی بنویسم. شاد باشی.