507- این جدایی اشک‌آور!

اصغر آقای فرهادی گل! هم وقتی گلدون گلوب بردی اشک ریختم، هم امروز که اسکار رو بردی اشک ریختم.
اشک داریم تا اشک. اشک ریختم، نه از سر درد و غصه و مصیبت و خبر بد و ... که برای موفقیت تو، موفقیت ایران، موفقیت هنر، موفقیت یک انسان دوست‌داشتنی سختکوش ضدجنگ.
اشک ریختم، یک اشک خوب. مثل اشک دیدار دو دوست، اشک دیدن یک منظره‌ی زیبا، اشک خواندن شعر و کتاب ...
اصغرآقا! در کشوری که بازیکن یک تیم دسته‌سوم فوتبال بودن یا بازیگر یک سریال کره‌ای بودن، به مراتب ارزش خبری و رسانه‌ای مهم‌تری از هنرمندبودن و دانشمندبودن و اهل فرهنگ‌بودن و دانشجوبودن و باسوادبودن و ... داره، شیرینی این «جدایی» مبارکت باشه. مبارک همه‌ی ما باشه.

/ 9 نظر / 5 بازدید
شادمهر

و با چه ظرافت و هنري،‌پيام ايران ناب را به گوش جهان رسانيد وقتي صحبت از فرهنگ و نوعدوستي ايرانيان كرد كه زير غبار سياست مغفول مانده است. درود بر همه انسانهاي آزاده و هنرمند.

لیشام

اشک ریختن هم داشت... خدا خیرش دهاد که در این وا اسفای خیلی چیزها، دل‌مان را شاد کرد...

پدرخوانده 4

در سکوت ساعت 5 صبحی که جایزه جدایی را دادند در درون فریاد زنده باد ایران سر دادم. من اشک نریختم اما ترسیدم. استعداد عجیبی در این خاک هست که قهرمانانش را زمین بزند و در لجن فرو برد. من برای اصغر آقای فرهادی گل می ترسم که چرا مثلا با فلان خانم دست داده یا روبوسی کرده یا چرا نگفته انرژی هسته ای حق مسلم ماست در کربلای اسکار و ... می ترسم اصغر دیگر ایران نیاید.

سلام

ا اقای پدر خوانده4 !من که باور نمی کنم!!!صالتش بیشتر از این حرفا باور کرده که بخواد با فلان خانم دست بده یا رو بوسی کنه!!!!شما خودت دیدی؟؟؟؟؟

سلام

ببخشید در ادامه کامنت قبلی اضافه کنم که حداقل در یه جشنواره ای که خودشون مظهر منش ایرانی ها هستن!1حالا جای دیگه به ما ربطی نداره...

از سرزمینهای دور

نمی دونم کامنتهایی که برخی از هموطنان عزیز! زیر خبر جایزه فرهادی تو سایتهایی مثل جهان و تاب.ناک گذاشتن رو دیدید یا نه... از خوندن بعضیاش آدم واقعا حالت تهوع میگیره و متاسف میشه که باید با چنین آدمهای کثیفی توی یک مملکت زندگی کنه...

پدرخوانده 4

علی جان من هم امیدوارم این ترس من بیهوده باشه ولی وقتی می بینیم با شجریان چه کرده اند، یا با پناهی و بقیه بزرگان در حوزه های مختلف هنر و اندیشه کمی این نگرانی بیشتر می شود. به هر حال معتقدم باید برای کاهش این نگرانی ها موج حمایت های مردمی از اصغر آقای گل فرهادی شکل بگیرد.

امید

من هم از اینکه نام ایران و ایرانی در جشنواره های مختلف و معتبر بین المللی بر سر زبانها افتاد بسیار خوشحالم بسیار خوشحالم که ایران در جامعه هنری دنیا موردتوجه قرار گرفت ولی با کمال پوزش این فیلم را نه فیلم هنری می دانم و نه در آن ظرافتی دیدم که بخواهد پیامی را به گوش جهانیان برساند و خصوصا این روزهای آخر از صحبتهای کلیشه ای آقای فرهادی که بسیار شبیه سخنان سیاستمداران غرب و شرق شده بود خسته شده بودم و تقریبا مطمئن بودم فرهادی در سخنرانی دریافت اسکار هیچ سخن تازه ای ندارد که البته به نظر من می توانست داشته باشد صلح، دوستی، تنفر از جنگ و ... مورد پسند همه ملتهای دنیاست مردم ایران خصلتهای خوب بسیار دیگری هم دارند فکر میکنم که این فیلم فیلم ماندگاری نیست و همه باهم صبر میکنیم تا گذشت زمان نشان دهد که هیاهوی کاذب ارائه این فیلم در جامعه هنرمکندان واقعی سراسر دنیا چه زود فروکش خواهد کرد و بدست فراموشی سپرده خواهد شد و متاسفانه همه غافل شدیم که هنر این نیست که جدایی نادر از سیمین در بوق و کرنا کرد