192- نوروز 1385

ما، در بخشی کوچک از فضا-زمان هستیم.

بارها زمین به دور خورشید چرخیده و بهار شده. در اعماق وجودمان می‌دونیم که روزی خواهد رسید که بر زمین، یا در زمین نباشیم و به میلیون‌ها نفری بپیوندیم که شاید تا همین یک ثانیه پیش بودند و شاید ثانیه‌ای بعد دیگه خبری هم ازشون نباشه ... ولی چنان زندگی می‌کنیم که گویی همیشه زنده‌ایم و مشکلات ما،‌ مشکلات تمام دنیاست و غم و شادی ما، غم و شادی تمام دنیا.

صبح حین رفتن به سرکار، داشتم با خودم فکر می‌کردم نوروز که می‌رسه بعد از مدت‌ها خونواده‌ام رو می‌بینم و داشتم فکر می کردم که من سی‌ساله، باز هم در چشم پدر و مادرم همون فرزند یا کودک همیشگی هستم. بعد یکدفعه یادم اومد که خوب، برادر وخواهر دوقلوی من که از من هفت سال کوچکتر هستند هم همیشه در چشم من همون بچه‌های کوچکی هستند که گویا همیشه در دوره راهنمایی و دبیرستان اون‌ها رو دیدم و اصلا فراموش کردم که الان اونا برای خودشان آقا و خانومی شدند ... یا فرزندان برادر و خواهرم یا کودکان فامیل که روزگاری اونا رو در بغل می‌گرفتم و براشون شعر و قصه می‌گفتم الان هرکدوم برای خودشون کسی شده‌اند ... می‌بینم لابد پدر ومادر هم حق دارند.

...

بعد آدم به خودش می‌‌گه اصلا زمان چیه؟ گذر زمان یعنی چه؟ پس اینکه فضا-زمان در فیزیک یک امر نسبی هست یعنی چه؟ می‌دونیم که فضا همون زمانه و زمان همون فضا.

اصلا مرگ یعنی چه؟ جاودانگی رو چه کار کنیم؟ به هرحال من به حکم موحدبودن می‌دونم مرگی در کار نیست و تنها یک مسافرت در راهه. ما هیچگاه نمی‌میریم. خداوند حی هستش. حی یعنی یکپارچه حیات و زندگی و در ساحت خداوند، نیستی و مرگ اصلا معنی نداره ...

...

بعد به خودت می‌گی مرد حسابی، ول کن این صحبت‌ها رو. اومده بودی توی وبلاگ یک تبریک نوروز بگی ها!

امید که سال نو برای همه مردمان همه کشورها، سالی سرشار از تندرستی و کامیابی و پیروزی و پویایی و دانش‌اندوزی و سالی دور از نامهربانی و کشمکش و جنگ و دورویی و پلشتی باشه. امیدوارم که در این سال، بیشتر خودم رو درست کنم که آرزوهای بالا بیشتر تحقق پیدا کنه. آمین!

 

/ 25 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
جاناتان

البته فکر کنم لينک قبليم رو نديده باشيد. گفتم شايد منو يادتون نياد اين رو گذاشتم.:)

سحر

ااااااا. پس نوروز بر می‌گردين؟ بابا يه سر هم به ما بزنين. سال نوتون مبارک. ما رو بی خبر نذارين. منتظرم ها!

سحر

راستی مطمئنين هيچ ايميلی رو بدون جواب نمی‌ذارين. شنيدم ايان پارسال براتون يه ايميل زد اما... راستی ببخشين به همه چيز گير ميدم اما چرا در حالیکه با اسم علی می‌نويسين بعضی اکبر خطابتون می‌کنن؟

سينرژي

سلام اکبر جان٬ سال نو را به شما و خانواده محترم تبريک عرض می کنم و برايتان آروزی بهترينها را دارم. هر کجا که هستيد شاد و پيروز باشيد. راستی بد نيست برای تنوع٬ مدتی هم با نام علی اکبر بنويسی (يادداشت قبلی). ما که ده سال اکبر صدات کرديم و برای ما همون اکبر خواهی بود. البته اگر بخوای ميشه علی اکبر هم صدات کرد. نمی دونم شايد علی رو بشتر دوست داشته باشی.

علیرضا مجاهدی

سلام سال نو شما هم مبارک باريتان سالی سرشار از سلامتی و موفقيت را آرزو ميکنم همه چيز را خودتان فرموديد. چيزی ندارم اضافه کنم

محمد :: لحظه ها رو با تو بودن ::

سلام دوست عزيز . وبلاگ شما به عنوان برترين وبلاگ روز پنج شنبه ۱۷ / ۱ / ۱۳۸۵ در وبلاگ برترين های پرشین بلاگ قرار گرفته است . ميتونيد از اين لينک در اين روز نام وبلاگ خودتون رو مشاهده کنيد .http://superiors.persianblog.ir

مقالات صدری زاده

سلام . اميدوارم سال جديد سرشار از موفقيت و بهروزی برای همه باشه . . . گفته بودم چو بيايی غم دل با تو بگويم / چه بگويم که غم از دل برود چون تو بيايی . . . در ضمن اگر ما رو سيد خطاب کنی بهتر است چون ما کجا و استاد کجا . شاد باشيد .

محمد رضا

اکبر جان سلام گرم منو پذيرا باش. مدت زيادی که با ميل های با محبتت خجالت زدم می کنی و من با بی معرفتی جواب نمی دم. اين پروکسی های لعنتی که راه رو واسه من بسه و نميتوونم عکست رو توو (ارکات) ببینم. اما محبتت همیشه خاطرات علم و صنعت رو برام زنده نگه میداره. ضمنا از پیام تبریک قشنگت برای عید و تولدم ممنون. امیوارم سال خخوبی پیش روو داشته باشی و هر روز موفق تر از قبل با قلبی سرشار از شادی و دلی لبالب از طراوت.

غروب گندمزاران

سلام من هم سال نو رو به شما تبریک میگم امیدوارم سال خوبی باشه براتون. همیوپاتی دارویی برای رفع نا امیدی هم داره؟ تو این جامعه هی که به هر گوشه اش نگه میکنی فقط بیداده و وبه خودت که خیلی دوری از اون چه که باید باشه ای کهش میشدبی انگیزگی رو با خوردن دارو رفع کرد خیلی خوب مشد نه؟

غروب گندمزاران

من دو کلمه رو اصلاح میکنم جامعه ای و کاش