73- جهل

گاه با خود چنین می‌اندیشم که اگر قرار باشد به یک دشمن حمله کنم، چیزی نیست جز «جهل!»

 

هیچ بدبختی و مشکل و گرفتاری را نمی‌شناسم که منشا آن «نادانی» نباشد. حتا آنان که –به نظر من به‌غلط- افراد و حوادث و طبیعت و ... را مقصر قلمداد می‌کنند فراموش می‌کنند که نادانی باعث می‌شود که عوامل «دیگر» بتوانند کاری کنند. جهل است که باعث می‌شود زلزله ده‌هاهزار کشته بدهد. ما عموما مردمانی هستیم با آگاهی‌های بسیار کم، و فاصله‌ای طولانی با مردمان آگاه داریم. جای درنگ نیست. باید با سر دوید!

light

 

اگر می‌خواهیم کاری کنیم، شاید یکی از بهترین کارها این باشد که دیوانه‌وار بخوانیم و بدانیم، بیاموزیم و بیندیشیم و با اندیشه‌های گوناگون آشنا شویم. حرف‌های مخالف را هرچه بیشتر بشنویم، به دنبال چالش باشیم، نه آرامش ... تا آگاهی بیشتری کسب کنیم. آگاهی! دانش! این‌هایند ابزارهای بلندمدت نجات و خوشبختی! بخوان! بخوان که پروردگار بلندمرتبه‌ات تو را دانا می‌خواهد و خدایان ساختگی، تو را نادان و بی‌شعور می‌پسندند!

*

در نوشته 69 خبر از تاسیس اولین مرکز رسمی آموزش و ارائه مدرک هومیوپاتی در خاورمیانه داده بودم. برای دیدن اولین خبرنامه خواندنی این مرکز اینجا را کلیک کنید. (این خبرنامه در قالب pdf است و نیاز به نرم‌افزار Acrobat دارد. اگر بر فرض محال Acrobat ندارید، آخرین نسخه رایگان آن را از اینجا دریافت کنید.) لازم به تذکر نیست که کلیه پیوندهای مربوط به هومیوپاتی، در ستون سمت راست وبلاگم هست.

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱٢:۳٧ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۱٠/٢٠
تگ ها :