511- نوروز هندی

جای دوستان خالی، چند روز اول نوروز را به ایالت کرالا (Kerala) در جنوب غرب هندوستان رفته بودیم. منطقه‌ای بسیار سرسبز با پوشش گیاهی جنگل‌های گرمسیری (درختان نارگیل و موز ...) با جمعیتی حدود 34 میلیون نفر.

راستش زندگی در دبی، آنقدر سطح توقع آدمی را از کیفیت مراکز خرید و تمیزی شهر و استانداردهای مناسب اتوبوس و تاکسی و مغازه و خدمات بانکی و توریستی و سرویس بهداشتی و هتل و ... بالا می‌برد که دست کم در آسیا، کمتر جایی می‌تواند شگفتی آدمی را برانگیزد اما ...   میوه‌های خوشمزه و کاملا تازه، غذاهای هندی عالی که برای افرادی با ذائقه‌ی ماجراجو بسیار دلچسب است، طبیعت زیبای منطقه با جنگل‌های سرسبز و دریاچه‌های زیبا، ساحل گرم، گوناگونی گل‌ها و پرندگان و گیاهان و مناظر ... مردمان ساده و کم‌توقع و فروتن ... چرخیدن در ایالت معابد و الهه‌ها و خدایان، دیدن هم‌زیستی هندو و مسلمان و مسیحی ... گوناگونی مراکز ماساژ و آیورودا و یوگا ... می‌تواند اوقات خوشی برای یک جهانگرد به یادگار بگذارد.  

اگر برای تمدد اعصاب و استراحت، خواستید به جایی آرام و ساکت مسافرت کنید و چند روزی از هیاهوی زندگی روزمره به دور باشید این ایالت هند گزینه‌ی مناسبی است. خود ما این اقامت‌گاه را انتخاب کرده بودیم و از آن راضی بودیم.

  
نویسنده : علی ; ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/۱/٥