490- درد بازو

همان‌طور که در نوشته‌ی پیش گفته بودم، در طول دوهفته‌ی اخیر درگیر یک پروژه‌ی سنگین در محیط کار بودم. آن‌قدر سنگین که برای نخستین‌بار، به خاطر کار زیاد با کامپیوتر، دست‌د­‌رد شدیدی گرفتم. عضله‌ی بازوی دست راستم آن‌چنان درد می‌کرد که حتا از برداشتن یک قاشق عاجز شده بودم. نکته‌ی جالب این بود که درد فقط در حالت حرکت بروز می‌کرد و وقتی دست کاملا ثابت بود، دردی نداشت.

این‌بار هم از هومیوپاتی استفاده کردم.

در هومیوپاتی، شاه‌داروی دردهایی که با حرکت تشدید می‌شوند، ولی در هنگام بی‌حرکت‌بودن از بین می‌روند، دارویی به اسم بریونیا (Bryonia Alba) است. این دارو با علامت اختصاری Bry از گیاهی به همین نام تهیه می‌شود و معمولا شخصی که به این وضع دچار می‌شود علائم ویژه‌ی دیگری هم پیدا می‌کند. مثلا به‌شدت تشنه می‌شود و مخاطاتش خشک می‌گردد، بدخلق و متمایل به تنهایی می‌شود و چنانچه موضع درد را فشار دهد (مثلا روی آن موضع بخوابد)، درد تسکین پیدا می‌کند. (مثلا فرد هنگام سرفه­، قفسه‌ی سینه‌اش را با دست نگه می‌دارد.)

با حل‌کردن یک گلبولی کوچک از این دارو (به اندازه یک نُقل با قطر یکی دو میلی‌متر) در حدود 100سی‌سی­ آب و خوردن مقدار بسیار کمی از این آب در دو نوبت، آن‌چنان حالم خوب شد که همان دستی که پنجشنبه توان برداشتن قاشق نداشت، دیروز (جمعه) فقط قدری درد مختصر داشت و امروز هم توانایی ورزش پیدا کرد و اکنون هم دارد این مطلب را تایپ می‌کند!

  
نویسنده : علی ; ساعت ۳:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۸/۱٤