419- گیاه‌خواری تدریجی

کمترکسی را دیدهام که به اندازهی خودم خوشخوراک باشد. به‌ویژه بین آقایان که خیلیهاشان اگر غذا برنج و گوشت نداشته باشد میگویند اصلا چیزی نخوردهاند و معمولا به جای لذت از غذا، دنبال پیداکردن ایراد میگردند.

 

در برنامهی هفتگی خانه‌ی ما، شاید بهزور بتوان دو وعده غذا با برنج پیدا کرد. کوکو را با همان لذتی میخورم که گوجهبادمجان را، یا آبدوغخیار و اشکنه را و حتا اینها را بیشتر از چلوکباب دوست دارم. (البته، آنها که خوردهاند میدانند که دستپخت سوفی و دستپخت مادرم، هردو بسیارعالی هستند و این که چرا من اضافهوزن ندارم، خودش داستانی جداگانه است.)

 

اینها را گفتم که عنوان کنم مدتی است مصرف گوشت را در برنامهی غذایی بسیار کم کردهایم و این نه از بدغذایی من، بلکه از اهمیتی است که این کار برای سلامت شخصی و آیندهی مادر ما -کرهی زمین- دارد. شخصا هیچ بدم نمیآید که با حذف کامل مواد حیوانی، به صف گیاهخواران بپیوندم و به سهم خود، گامی در کاهش مشکلات کره‌ی زمین بردارم و مطالعات مفیدی هم دراینباره داشتهام. تنوع غذاهای گیاهی هم آنقدر زیاد است که نیازی به مصرف گوشت نباشد و غلات و حبوبات بهراحتی میتوانند جایگزین آن شوند.

*

پیشنهاد میکنم برای تکمیل موضوع، سری به وبسایت انسان پاک، زمین پاک بزنید. اگر در ایران دسترسی به ویدئوهای آموزشی این مرکز دارید، مشاهده‌ی این ویدئوها بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

 

این هم یک فهرست عریض و طویل از گیاهخوارهای مشهور تاریخ مانند انیشتین، نیوتن، ادیسون، استیو جابز ...

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۳/٩
تگ ها :