387- چند نکته اماراتی

1. برخی ایرانیانی که  می‌شناسم چه علاقه‌ای پیدا کرده‌اند به این بازی‌های شبکه‌ای اجتماعی مثل تراویان و ایکاریام. من از دانش‌آموز ده‌دوازده‌ساله در این جمع می‌شناسم تا مهندسان مشاور که وسط جلسه هم بازی می‌کنند! البته خودم وقتش را ندارم.

 

2. چندروز پیش از اداره‌ی اتصالات (اپراتور اول مخابرات در امارات) آمدند و به شکل توفیق اجباری، کلیه‌ی خطوط اینترنتی واحدهای آپارتمان ما را با فیبر نوری جایگزین کردند. این کار، بخشی از برنامه درازمدت امارات برای جایگزینی خطوط فیبر نوری با خطوط DSL در سراسر این کشور است که باعث می‌شود هم اینترنت سریع‌تر استفاده شود هم امکان استفاده از تلویزیون‌های کابلی فراهم شود. کاش مسوولان امارات هم مانند مسوولان ما می‌فهمیدند اینترنت 128 کیلوبایت کاملا کافی و حتا اضافی است و اینقدر باعث زحمت ما و خودشان نمی‌شدند. البته بنده مشترک اینترنت نیستم و هروقت درخواست بدهم خطم فعال می‌شود، ولی از لحاظ سخت‌افزاری الان مجهز به فیبر نوری هستم.

 

3. روز ملی امارات (2 دسامبر) در راه است و این کشور 38 ساله می‌شود. عید قربان هم با آن هم‌زمان شده. شرکت‌های خصوصی دو سه روز و مدارس حدود ده روز تعطیل هستند. بازار مسافرت و رفت و آمد داغ است.

 

4. در اینجا، اطلاع‌رسانی فراوانی درباره آنفلوانزا در تلویزیون و شبکه‌های خصوصی و غیرخصوصی داده می‌شود و البته تا به حال یکی دو  مدرسه هم گمان می‌کنم تعطیل شده‌اند. با توجه به اینکه ماه‌هاست ماهواره ایران‌مان قطع است خبر ندارم که رسانه‌های ایران هم چنین برنامه‌‌هایی دارند یا خیر.

 

5. ویزادادن به ایرانی‌ها روزبه‌روز سخت‌تر می‌شود. به کسی توصیه نمی‌کنم به اینجا مهاجرت کند.

 

 

6. هوای امارات بهاری شده و جان می‌دهد برای مسافرت. اگر از دوستان کسی میهمان ما بشود خوشحال خواهیم شد.

*

 

اگر کسی اصلا استاد محمدرضا حکیمی را نشناسد همین نامه کوتاه او کفایت می‌کند. خداوند حفظ کند استاد را.

  
نویسنده : علی ; ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/٩/٢
تگ ها :