363- اسباب‌کشی نمودیم

از برکت بحران اقتصادی توانسته‌ایم در منزل بهتری خانه اجاره کنیم. این وسط علاوه بر این که از یک هفته قبل از اسباب‌کشی تا یک هفته بعد از اسباب‌کشی همچنان درگیریم، یخچال خانه هم حکایتی شده.

 

وقتی مستاجر قبلی رفت، این یخچال بسیار بزرگ امریکایی را که بنده هم درسته تویش جا می‌شوم نبرد و به قیمتی زیر قیمت به ما فروخت. حین اسباب‌کشی شصتمان خبردار شد که چه بدبختی است این یخچال!

 

یکم این که از درب منزل رد نمی‌شد. ناچار مجبور شدیم در یخچال را که بسیار بزرگ است جدا کنیم. پیچ‌های تخت شش‌ضلعی داشت که با هیچ آچاری باز نمی‌شد و من نصفه‌شبی کل منطقه را گشتم که از فروشگاه‌های شبانه‌روزی چیزی برای بازکردن آن پیدا کنم.

دوم آن که توی آسانسور هم جا نشد و گروه سه‌نفره پاکستانی که با کامیونت برای بارکشی آمده بودند آن را سه‌طبقه هن‌و‌هن‌کنان پایین بردند و رمقشان در گرمای دبی درآمد.

سوم این که به خانه جدید که رسیدیم  یخچال از در آشپرخانه رد نشد که نشد! ناچار درب آشپزخانه را از چارچوب درآوردیم که فضا بازتر شود. سپس یخچال را داخلش قرار دادیم و درب خود یخچال را با بدبختی بسیار دوباره به آن پیچ کردیم و ...

 

خلاصه آن که تمام اسباب‌کشی یکطرف، یخچال هم همان طرف! آنقدر رمقمان درآمد که اصلا تحولات ایران برای چندساعتی از ذهنمان بیرون رفت. چون دیگر ذهنی نمانده بود که بخواهد فکری بکند.

*

ولی گوش شیطان کر، خانه جدید جان می‌دهد برای آمدن مهمان از ایران. منتظریم.

  
نویسنده : علی ; ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/٤/۸
تگ ها :