343- نقش میکروب

ادامه از نوشته قبل ...

 

به این سوال رسیدیم که نقش میکروب از دیدگاه هومیوپاتی چیست؟

 

شهری را در نظر بگیرید که سیستم فاضلاب درست و حسابی ندارد. تا باران نیاید، معلوم نیست شهر مشکل دارد. با اولین باران، شهر را آب و فاضلاب فرا می‌گیرد. در اینجا باران مقصر نیست، شهر از اول مشکل داشته، باران این مشکل را لو داده است.

 

به نظر هومیوپات‌ها، اگر بدن سالم باشد، میکروب به محض ورود، خودبخود دفع می‌شود. مثل ویروس سرماخوردگی، شما دیده‌اید بیش از 5 تا 10 درصد افراد جامعه را بگیرد؟ وارد بدن ضعیف‌ترها که می‌شود، علائم سرماخوردگی خود را نشان می‌دهند. چون شخص، همیشه این علائم را داشته، میکروب این علائم را رو کرده است، ولی بقیه انگار نه انگار! پس نقش میکروب این است که مشکلات بدن را رو می‌کند. نه اینکه خودش مشکل درست کند. هر میکروبی هم بسته به ساختار و مشخصات خود، بخشی از مشکلات یک بدن ناسالم را رو میکند. همانطور که در یک شهر، بارش باران مشکل فاضلاب را نشان خواهد داد ، نه تمام مشکلات اقتصادی و فرهنگی و سیاسی و ...

 

حال تکلیف استعداد به بیماریها هم روشن میشود. زمانی که شما در نقطه سلامتی کامل هستید، استعداد هیچ بیماری ندارید. ولی با دورشدن، استعداد پیدا میکنید که بعضی علائم را بیشتر بروز دهید. پزشکی رایج هم استعداد را قبول دارد، ولی شیوه درمانی خاصی برای آن ندارد. هومیوپاتی دارد. وقتی شما را به نقطه سلامت کامل رسانید استعدادهای شما به بیماریها و آلرژی‌ها ... خودبخود از بین میرود.

 

هومیوپاتی چگونه این کار را میکند؟ با مشابهدرمانی. با دادن دارویی مشابه با بیماری شما در دوز بسیار ناچیز. این کار بدن را تحریک میکند که به نقطه سلامتی کامل بازگردد.

 

بنابراین در هومیوپاتی، میکروب عامل بیماری نیست. یک trigger (ماشه، آتشزنه، تلاطمگر) است. یک عامل رسواکننده است که از مشکلات بدن، پرده بر می دارد.

در مثال فوق، پزشکی رایج می‌گوید جلو باران را بگیرید. داروی ضدباران بدهید! هومیوپاتی می‌گوید باران همیشه می‌آید. سیستم فاضلاب شهر را درست کنید!

 

تبصره- عوامل معدودی هستند که حتا شخص را در سلامت صددرصد هم میتوانند مبتلا کنند. مثلا خوردن مقدار مشخصی سم، شلیک گلوله به ارگانهای حیاتی ... این موارد شامل بحث فوق نمیشوند و بحث جداگانه‌ای دارند.

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱۱:۱٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۱٢/۱٥
تگ ها :