319- با یک کلیک، کودکی سیر می‌شود

بد نیست یک توضیحی درباره تبلیغ سمت راست وبلاگ بدم. خصوصا برای بعضی خوانندگان وبلاگم که میدونم انگلیسی نمیدونن و شاید نیاز به این توضیح داشته باشند. همین تبلیغی رو می‌گم که تصویر یک کودک سیاهپوست در اون دیده میشه و به انگلیسی گفته که به کودکان نیازمند غذا بدیم. با خودم فکر کردم وقتی به لطف اینترنت با چند کلیک میشه  خبررسانی کرد، مطلبی خوند، آهنگی گوش کرد، تصویری دید، وقت‌گذرانی کرد، دور از جون شما گناهی کرد ... چرا نشه ثوابی کرد؟

 

خواستم هربار بازشدن صفحه وبلاگم مساوی سیرکردن یک کودک باشه. وقتی این کار بهسادگی با یک کلیک ماوس امکانپذیره، همین کار خیر رو  هم از خودم دریغ کنم؟ من که روزی دست کم 1000 بار با ماوس کلیک میکنم، بذار یکیش صدقه استفاده از اینترنت باشه.

این تبلیغ رو برای همین گذاشتم. هربار که روش کلیک میکنید و به وبسایت اصلی منتقل میشید، تصویری می‌بینید که با کلیک روی اون شرکتی تقبل میکنه که در ازای کلیک شما، کودکی رو  یک وعده غذا بده ... بنابراین به خودم گفتم وقتی به همین سادگی میشه کار خوبی کرد ... چرا از دستش بدم؟ شاید این آخرین وعده غذایی باشه که اگر به کودکی نرسه جونش رو از دست بده ... دیگه از این ساده‌تر آیا می‌شه اطعام کرد؟

 

اینجور وقت‌ها چنین می‌اندیشم که تکنولوژی عجب بار مسوولیت آدمی رو سنگین می‌کنه.

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ٢:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۸/٩
تگ ها :