297- نمره‌ای دیگر برای طب مکمل

 

برای من که جزو طرفداران سرسخت طب مکمل (Complementary medicine) یا همون طب جایگزین (Alternative medicine) هستم و حداقل ده‌ساله که هیچ داروی شیمیایی –الحمدلله – نخوردم و به جز هومیوپاتی از هیچ روش درمانی استفاده نکردم، دیدن اثرات بسیار خوب مدیتیشین هم بسیار خبر خوبیه و نمره دیگری است که از طرف خودم به طب کل‌نگر می‌دم. روش‌هایی مثل هومیوپاتی، طب سوزنی، یوگا، طب سینوی و ... که همگی بسیار مفید و موثرند و برخلاف پزشکی رایج، فاقد عوارض هستند.

از یک ماه پیش که مدیتیشن رو – به روش ساهاجا یوگا- شروع کردم، شوره سرم به کلی از بین رفته. قبلش افراد زیاد به من می‌گفتند شامپو ضدشوره بزن و ... اما من چون این کار کلا با فلسفه درمانی هومیوپاتی متضاده هیچگاه این روش رو امتحان هم نکردم. ولی الان بعد از یک ماه مدیتیشن منظم، شوره سرم به کلی از بین رفته و یکسری مشکلات جسمانی دیگه هم که مدتی اذیتم میکرد به شکل قابل ملاحظه ای بهتر شده. حتا علاقه‌ام به چایی‌خوردن کم شده و کمتر نیاز به محرک‌هایی مثل چایی دارم و اگر دیر به دیر چایی بخورم، سردرد هم نمی‌گیرم!

به هرحال، یادمه قول داده‌ام که بگم این روش چه جوریه، ولی چون توضیحش برای افراد ناآشنا واقعا مفصله، هنوز وقت نکردم به شکلی درست و مفید اون رو برای دوستان بنویسم.

من و همسرم یک برنامه منظم یوگای جسمی رو هم دوباره شروع کردیم که شب‌ها که بدن نرم‌تر از صبحه، حدود نیم‌ساعت یوگا کار می‌کنیم که واقعا برای طراوت جسم و روح بسیار مفید و موثره. منبع مورد استفاده‌مون هم کتاب یوگا در 28 روز هست که در آخرین سفرمون به ایران از انقلاب خریده بودیم و واقعا کتاب خوبیست.

 

 تکمیلی: جهت اطلاع محمدتقی عزیز و دیگر دوستان که پرسیدند، اسم نویسنده کتاب ریچارد هیتلمن هست. قطعا کتابهای خوب دیگری هم هست که بنده امتحانشون نکردم.

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱۱:۳٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/٤/۸
تگ ها :