295- چگونه با حداقل هزینه، صاحب یک وبلاگ دات کام شویم

 

فرض کنید شما می‌خواهید یک وبلاگ شخصی داشته باشید که ظاهرش مثل یک وب‌سایت باشد و نشانی آن هم دات کام باشد، مثلا www.myname.com که در این مثال، myname نام مورد علاقه شماست و در عین حال می‌خواهید از بهترین میزبان‌های دنیا هم استفاده کنید. (گوگل چطور است؟) حال چهار گام زیر را طی کنید:

 

1- دامنه (Domain) مورد علاقه  یا همان نام وب سایتتان را ثبت کنید. (به‌سادگی و نهایتا با ده هزارتومان در سال قابل انجام است.) فرض می‌کنیم که این نام، www.shortcut.com است.

 

2- حال به جای این که پولی بابت فضا بدهید، به سرویس وبلاگ blogger مراجعه کنید. (که می‌دانید بهترین سرویس وبلاگ فعلی دنیا و زیرمجموعه Google است.) یک وبلاگ برای خودتان ثبت کنید. این وبلاگ مثلا با نام

test1.blogspot.com ثبت خواهد شد که در آن، test1 همان نامی است که شما برای وبلاگ برگزیده‌اید.

 

3- در قسمت تنظیمات وبلاگ، به جای نشانی وبلاگتان که همان http:// test1.blogspot.com است نام دامنه جدیدی را که خریده‌اید (www.shortcut.com) بنویسید.

 

4- به تنظیمات دامنه‌ای که خریده‌اید بروید و و در بخش تغییر DNS، عبارت  CName را یافته، آن را به ghs.google.com تغییر دهید. 

 

همین! از این به بعد شما یک وبلاگ با نشانی دات‌کام دارید که با توجه به قابلیت‌های حرفه‌ای موجود در blogger می‌توانید از آن به جای یک وب‌سایت شخصی استفاده کنید. فقط ممکن است دوست نداشته باشید بینندگان نوار ابزار بلاگر را در بالای صفحه ببینند. این هم قابل حل است. کد زیر را در قالب وبلاگ وارد کنید. (این کد باید دقیقا قبل از جمله  /* Variable definitions باشد.)

 

#navbar-iframe {   display: none !important;}

 

وبلاگ دات کام شما آماده است و اگر کمی با رنگ و شکل آن ور بروید، کسی متوجه نخواهد شد که این یک وبلاگ ساده بوده است.

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱٠:٤۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٧
تگ ها :