269- بیلبورد کرج و سه خاطره

ظاهرا در سایت‌های خبری اومده که یکی از این تابلوهای بزرگ تبلیغاتی در کرج، اشتباها تصاویر مستهجن پخش کرده و حسابی خلق ا... رو سرکار گذاشته ... این خبر من رو به یاد دو  سه خاطره مرتبط انداخت:

 

یادمه توی یک شرکتی کار می‌کردیم و کامپیوتر کلیه همکاران به اینترنت وصل بود. اتاق یکی از حضرات که رده سازمانی بالاتری داشتند و طبعا کسی کنارش نبود معمولا به دلایلی نامعلوم یک‌دفعه از این عکس‌ها پر می‌شد و یا این که نرم‌افزارهایی که معمولا مربوط به سایت‌های ناجور هست روی All Programs ویندوز ایشون نصب می‌شد که نمی‌تونستن پاکش کنن. اونوقت بنده حقیر یا سایر دوستان کامپیوتردان، باید به اتاق اون شخص می‌رفتیم تا رفع مشکل کنیم و طبعا اینطور وقت‌ها –طبق کلیه روایات معقول و منقول- باید آبروی مومن رو حفظ کرد و ما هم نمی‌تونستیم بگیم «آخه قربونت برم، شما خودت تشریف بردی توی اون سایت‌های بد، این نرم افزار رو ندونسته نصب کردی، چطور سالی یک بار هم این نرم‌افزار روی کامپیوتر حقیر و سایر دوستان –که اگر از خدا نترسیم از بغل‌دستی‌ها حتما می‌ترسیم- سبز نمی‌شه ...؟»

در اینگونه مواقع با قدرت توجیه‌گری خاصی که خداوند نصیب مهندسان صنایع فرموده می‌گفتیم «هوم ... بله، البته، گاهی پیش می‌آد دیگه، احتمالا یک ایمیل اسپم رو باز کردین، هر ایمیلی رو باز نکنین، خصوصا اون‌هایی که فرستنده‌اش رو نمی‌شناسین و ظاهری مالی یا سیاسی داره (!) و به اخبار روز مربوط می‌شه ...» و خلاصه اینطور وانمود می‌کردیم که متاسفانه ایشون قربانی شده و الخ ...

...

زمانی که به‌تازگی اینترنت گرافیکی به دانشگاه اومده بود و یکی از دوستان برای رفع مشکل سخت‌افزاری یک کامپیوتر، به اتاق یکی از استادان رفته بود، متاسفانه چنین عکس‌هایی رو در کامپیوتر ایشون دیده بود. البته تا جایی که فهمیدیم، کار، کار دانشجویان فوق لیسانس و دکترایی بود که مرتب به اتاق استاد می‌رفتن و به کمک تکنولوژی جدید، تحقیقات علمی (!) می‌فرمودند. وگرنه خود استاد بنده خدا اصلا بلد نبود با کامپیوتر کار کنه و از سطح MS-DOS به اون طرف اصلا چیزی نمی‌دونست ...

...

یکی از دوستان من در دانشگاه عجمان امارات که الان انتقالی گرفته و در بوعلی همدان درسش رو داره ادامه می‌ده می‌گفت استادشون داشته از روی لپ‌تاپ درس می‌داده  که یکدفعه اشتباها به جای فولدر درس، فولدری با تصاویر خیلی ناجور رو باز کرده و هول شده و به جای قطع کردن ارتباط کامپیوتر با دستگاه ویدئوپروژکتور در لپ‌تاپ رو بسته و خلاصه معلومه که ادامه کلاس چه جوری بوده! این هم از یک استاد محترم در دانشگاه خارجی.

...

خلاصه وقتی شما در کامپیوتر یک استاد دانشگاه –به هر دلیل- از شر چنین فایل‌هایی در امان نباشید، دیگه چه توقعی از کامپیوتر یک شرکت تبلیغاتی می‌شه داشت؟

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/٧
تگ ها :