268-مهمانانی از ایران

- خوب دلمون به اینترنت مدرسه خوش بود که هنوز هم وصل نشده!

 

2- عید قربان، عید غدیر، شب یلدا و سال میلادی جدید رو به همه تبریک می‌گم.

 

3- جاتون خالی یک هفته اخیر مهمون از ایران داشتیم که برای ما غربت‌نشین‌ها خیلی غنیمت بود. اولش آقامرتضای عزیز و لیلاخانم گرامی تشریف آوردند و کلی با هم این ور و اون ور رفتیم و دیروز هم هادی، دوست قدیمی 73ای عزیزم که چهارپنج سالی بود ندیده بودمش مهمون ما بود. البته خودش، خانمش، خواهر خانمش و باجناقش. با اومدنش کلی از خاطرات دانشگاه علم و صنعت برام زنده شد. یک فیلم هم از پسر چهار ساله‌ش امیرعلی گرفتم که «ای ایران» می‌خونه و به چه زیبایی هم می‌خونه. خدا حفظش کنه. داشتم فکر می‌کردم یک آهنگی که از ته دل ساخته شده چقدر می‌تونه موندگار باشه که یک کودک امروزی هم به این خوبی و اشتیاق اون رو حفظ می‌کنه و می‌خونه.

 

4- باور کنین وقتی فهمیدم سیب در ایران کیلویی دوهزارتومن و رهن خونه سی چهل میلیون تومن شده برق از سرم پرید. یادمه چهارسال پیش، زمانی که من داشتم می‌رفتم، خونه اجاره‌ای دوخوابه ما در جنت‌آباد، سه‌میلیون پیش و ماهی 90 تومن اجاره بود. سه میلیون کجا، سی میلیون کجا؟ نمی‌دونم من و همسرم با چه وضعی باید پول در بیاریم که یک روزی بتونیم برگردیم ایران! فعلا که با این اوضاع آدم از پس اجاره‌کردن خونه هم برنمیاد!

 

5- همینجا لازمه از دولتهای قبلی هم گله‌گذاری کنم که چرا این‌قدر میراث‌های بد برای دولت فعلی به یادگار گذاشتن که اینقدر به کشور فشار بیاد و دولت فعلی رو دچار مشکلات فراوان کنه؟ همچنین شدیدا باید از نرخ نفت گلایه کنیم که هم وقتی پایین می‌ره و هم وقتی بالا می‌ره و هم وقتی ثابت می‌مونه باعث ایجاد تورم در کشور ما می‌شه. ضمنا از کلیه معادلات و مناسبات منطقه‌ای هم تقاضا می‌کنیم ثابت بمونن که معادلات اقتصادی کشور رو بشه با حداقل متغیرهای موجود حل کرد. دوستان می‌گفتند قراره سهمیه‌بندی بنزین رو هم دوباره لغو کنن! من یادمه چندماهی شدیدا اندر برکات این طرح، سخنرانی‌ها و میزگردها و تبلیغات متعددی از صدا و سیما پخش می‌شد. یعنی همه اون دلایل و توضیحات و توجیهات و از اون گذشته، سرمایه‌گذاری کلان ملی قراره دود بشه بره هوا یا این فقط یک شایعه است؟

  
نویسنده : علی ; ساعت ۸:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/۱٠/۱
تگ ها :