263- چقدر اینترنت لازم دارم؟

 

راستش الان که تقریبا دوماهه دسترسی دائمی به اینترنت ندارم -و جالبه که احساس کمبود اینترنت هم نمی‌کنم- برای خودم سوال شده که واقعا چرا نیاز به اینترنت داشتم و چقدر از این کارکردن با اینترنت ناشی از یک نیاز کاذب بوده و چقدرش واقعا مفید بوده و وقتی اینترنت مدرسه (به‌زودی انشاءا...) وصل بشه چقدر به شکل مفید از اون استفاده خواهم کرد؟

 

*

 

این دوماه، حداقل حسنش این بوده که بسیاری از سایت‌هایی رو که همینطوری سر می‌زدم و وقتم رو تلف می‌کردن مدت زیادیه که ندیدم و دیگه الان اصلا حس بازکردن صفحات اون سایت‌ها رو ندارم. هفته‌ای یک بار هم که به کافی‌نت سر می‌زنم ایمیل‌ها و وبلاگ‌های دوستان رو نگاه می‌کنم و اگر تولد یا سالگرد ازدواج کسی باشه تبریک می‌گم. ایمیل خصوصی هم که تقریبا ندارم و بیشتر ایمیل‌ها فورواردیه. به هرحال برای خودم تجربه جالبیه. حداقل خیالم راحت شده که اعتیاد اینترنتی ندارم.

 

 

جالبه که همه دوستان قدیمی و صمیمی توی ذهنم هستن. ولی واقعا نمی‌دونم به چه شکلی و به چه طریقی می‌شه برای هرکدومشون ایمیلی زد و احوالی پرسید. گاهی به خودم می‌گم ممکنه فکر کنن فراموششون کردم. در صورتی که این طور نیست و گاهی به خودم می‌گم لابد من هم ممکنه چنین ذهنیت نادرستی درباره اون‌ها داشته باشم و فکر کنم فراموشم کردن. در صورتی که این طور نیست. به هرحال برای ما که در غربتیم هر ایمیل –ولو یک خطی- از جانب دوستان هم غنیمت و ارزشمنده.

 

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱٠:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٧/٢٩
تگ ها :