260- جیتکس 2007

با یکی از دوستان رفتیم جیتکس. نمایشگاه امسال یک غایب بزرگ داشت. مایکروسافت!

 

فکر کنم با این ویندوز تحفه‌اش (ویستا Vista) روش نشده غرفه بزنه! اگر غرفه می‌زد مدام باید جواب مردم رو می‌داد که این ویستا چی بود که تولید کردی؟ حیف Xp به اون خوبی! البته منکر محسنات ویستا نیستم. ولی آش دهن‌سوزی هم نیست. البته یک دلیل دیگه‌ش هم –احتمالا- اینه که بازار امارات سود چندانی برای مایکروسافت نداره و از یکی از بچه‌ها شنیدم که اصلا مایکروسافت می‌خواسته دفترش رو در دبی تعطیل کنه. البته میزان صحت این خبر رو نمی‌دونم.

 

*

 

به هرحال چیز عجیب و غریب جدیدی ندیدیم. در بعضی زمینه‌ها مثل فلش مموری (Flash Memory)، مموری‌های کوچک‌تر با ظرفیت بیشتر، در بعضی زمینه‌ها مثل تلویزیون پلاسما و مانیتور LCD هم اندازه‌ها و وضوح بسیار بزرگتر و بیشتر.

 

تا جایی که من دیدم بین نرم‌افزاری‌ها بزرگترین غرفه رو اوراکل (Oracle) داشت و غرفه‌های سونی (SONY) و سامسونگ (Samsung) و پاناسونیک (Panasonic) هم بزرگترین غرفه‌های محصولات الکترونیکی بودند. سونی حسابی ترکونده بود و هر دوساعت یک بار مسابقه حضوری برگزار می‌کرد. سه نفر به قید قرعه می‌رفتن پشت میکروفون. براشون یک چهار فیلم یک‌دقیقه ای اندر محسنات محصولات جدید سونی پخش می‌کرد و سوال می‌پرسید. منم برای تفریح در قرعه کشی اسامی شرکت کردم و اسمم در مسابقه حضوری دراومد! متاسفانه اول نشدم و به جای اون دوربین 6.1 مگاپیکسلی که جایزه می‌دادن یک کیف نوت‌بوک VAIO (طبعا بدون نوت‌بوک) با یک تی‌شرت و کلاه سونی گیرم اومد که انصافا همه‌شون خیلی باکیفیت و تر و تمیز بودند.

 

شرکت‌های ایرانی هم به زور تعدادشون به ده‌پانزده‌تا می رسید. شخصا از سلیقه و زیبایی غرفه فراسو (Farasoo) بیشتر خوشم اومد.

 

*

 

یک جیتکس  Shopper هم هست که مخصوص فروش اجناسه و در حقیقت یک بازار مکاره است. اصلا توصیه نمی‌کنم که به اونجا سر بزنید یا خریدی بکنید. تا جایی که فهمیدم هرکی جنس بادکرده ای داره میاد اونجا که آبش کنه. به ازدحام و ترافیک مسیرش هم نمی‌ارزه.

 

*

 

در مجموع، غرفه‌های نمایشگاه خیلی چنگی به دلمون نزد ولی نحوه برگزاری و تر و تمیزی و نظم و ترتیبش باز هم خیلی خوب بود.

 

 

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٦/٢٢
تگ ها :