220 – خانه تکانی میلادی

روز عرفه، عید قربان و سال 2007 رو خدمت تمامی دوستان شادباش میگم.

 

*

 

در چند روز اخیر دو مهمون بسیار عزیز از ایران داشتیم که واقعا آب و هوای خونه کوچیک ما رو عوض کردن و دیشب هم دوباره برگشتن تهران. ورودشون هم با تاخیر بود. (اگه نبود از هواپیمایی ایران تعجب میکردیم.)

 

*

 

بعد از سه چهار روز تعطیلی امروز دوباره اومدم مدرسه. بچههای ایرانی خارج از کشور گویا از داخلیها هم دودرتر هستند. به بهانه امتحان فردا، امروز رو نیومدن مدرسه. معلم هست و کلاس نیست.

 

*

 

نشستم و به کارهای عقبمونده رسیدم. تعدادی برگه تصحیح کردم و در عین شرمندگی،  لینکهای دوستانی رو که ماهها (و در بعضی موارد دو سالی) بود که وبلاگشون خاک میخورد هم پاک کردم. چند وبلاگ رو که همیشه میخونم، ولی لینکش در ستون سمت راست نبود اضافه کردم ...

 

*

 

بهسلامتی، بی سر و سامانی جماعت اینترنت‌باز داره حل میشه و گویا تصمیم گرفتن وضعیت ما رو بسامان کنند.  همه میدونن که اینترنت فارسی فقط همین یک مشکل رو داشت که با سرانگشت تدبیر مسوولان عزیز به طرفهالعینی حل خواهد شد. حضرت مولانا قرن‌ها پیش در ضرورت این مبحث فرموده است: اینترنه بسامان شد، تا باد چنین بادا. (ت انتهای اینترنت، تای تانیث است که ضمن نیاز به فیلترشدن و رعایت شئونات اخلاقی، در اینجا به ضرورت شعری، به شکل ه غیرملفوظ خوانده میشود.)

 

 

 

 

 

 

تکمیلی: این هم ۱۷ اشکال امنیتی و حرفهای درباره طرح ساماندهی. بسیار خوب نوشته شده. همچنین تغییر قانون و مستثنیکردن وبلاگها به همراه نقد بعدی.

  
نویسنده : علی ; ساعت ٩:٥۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/۱٠/۱٢
تگ ها :