161- چه بیماری‌هایی با هومیوپاتی درمان می‌شوند؟

دوستان معمولا ایمیل می‌زنند و می‌پرسند چه ببماری‌هایی با هومیوپاتی قابل درمان است؟ شاید نتوان به شکلی کامل و جامع و در یک بخش، به این سوال پاسخ داد. اما:

1- هومیوپاتی گستره بسیار کاملی از بیماری‌های انسان‌ها، حیوانات و گیاهان را می‌تواند درمان کند. درمورد انسان‌ها، این مساله شامل ناراحتی‌های مختلف روحی، فکری، احساسی و جسمانی می‌شود.

2- در درمان‌های هومیوپاتی از بیماری‌هایی مثل سرطان هست تا درمان سردرد و سرماخوردگی. درباره بیماری‌هایی مانند MS و AIDS نمی‌توان نظری قطعی داد. چون نسبتا جدید هستند و هرچند هومیوپاتی از لحاظ تئوریک قطعا می‌تواند این بیماری‌ها را درمان کند، اما از لحاظ عملی اتفاق نظری بین هومیوپات‌ها وجود ندارد. (می‌گویم تئوری، چون از دید هومیوپاتی، نظام درمان در آفرینش، بر اساس مشابهت است و به هر شخص بیمار، اگر داروی مشابه بیماریش داده شود باید معالجه شود. مساله، یافتن مشابه است. ما در هومیوپاتی استثنا نداریم. درمان همه بیماری‌ها تابع قانون مشابهت است.)

3- مشکلاتی که بیمار در آنها دارای اختیار است، معمولا قابل درمان نیستند. مثلا کسی که با اختیار و آگاهی دزدی می‌کند یا دروغ می‌گوید قابل درمان نیست. ولی اگر شخصی بدون این که خودش بداند و اختیاری داشته باشد، ناخودآگاه دزدی می‌کند یا دروغ می‌گوید قابل درمان است.

4- آنچه بدن خودش تولید کرده، خودش هم می‌تواند درمان کند. به همین دلیل بسیاری از کیست‌ها و تومورها با خوردن داروی هومیوپاتی و بدون نیاز به عمل جراحی خود به خود از بین می‌روند.

5- در مواردی مثل تصادفات و شکستگی‌ها، طبعا دارو نمی‌تواند استخوان را جا بزند! نخست لازم است یک جراح عضو شکسته را جا بیاندازد. سپس با داروی هومیوپاتی می‌توان جوش‌خوردگی را تسریع کرد.

6- داروهای هومیوپاتی روی بافت‌های زنده اثر می‌گذارند. هرجا که خون جریان داشته باشد تاثیر می‌گیرد.

7- طبق تجربه دیده شده که موارد زیر خیلی بهتر جواب می‌گیرند: سردردها، میگرن، انواع مشکلات گوارشی، مشکلات جنسی، نازایی، مشکلات زنان و بارداری، مشکلات روحی و فکری و ... حتا موارد قابل توجهی از درمان بیماری‌هایی مانند صرع نیز در پرونده‌های هومیوپاتی وجود دارد.

8- در هومیوپاتی، چیزهایی درمان می‌شود که در پزشکی رایج اصلا جوابی برایشان وجود ندارد: مثلا جاگیری صحیح ناخنها بدون عمل جراحی، حالت تهوع در زنان باردار (که بسیاری فکر می‌کنند طبیعی است و باید باشد!)، بوی بد تعریق، پا یا زیر بغل، بچه‌های بداخلاق، بغلی یا بسیار شیطان و خرابکار، انواع ترس‌ها و مشکلات ذهنی، انواع توهمات ذهنی، مشکلات مربوط به خواب و ...

9- بیماریهای حاد مثل بریدگی‌ها، ضربدیدگی‌ها، سوختگی‌ها، مسمومیت‌ها و ... به شکلی بسیار خارق العاده و سریع درمان می‌شوند. (گاه در همان مطب، به شکلی که بیمار فراموش می‌کند که برای چه آمده بوده!)

10- هومیوپاتی دارویی برای چاق‌کردن یا لاغرکردن یا زبیا و زشت‌کردن شما ندارد. داروهای هومیوپاتی می‌توانند شما را به تعادل برسانند و سالم کنند، نه این که کم و زیادی در شما به وجود بیاورند. خصوصا دستکاری پوست به هیچ وجه در هومیوپاتی توصیه نمی‌شود. بسیاری از کارهایی که باصطلاح برای زیبایی انجام می‌شود، از دیدگاه هومیوپاتی برای بدن بسیار مضر است. به خودتان رحم کنید و پوستتان را دستکاری نکنید.

11- سن و سال بیمار، میزان درمان‌های نادرست پزشکی که روی بیمار صورت گرفته، بیماریهای دارویی، نحوه زندگی، عقاید فکری و مذهبی بیمار، میزان پیشرفت بیماری، ... همگی در پیشرفت درمان تاثیر می‌گذارند. به راهنمای من درباره هومیوپاتی نگاهی دوباره بیندازید بد نیست.

*

دیشب سخنرانی دکتر شریعتی را گوش میکردم و شگفتا که پس از سال ها هنوز هم کاملا نغز و تر و تازه است. یادش گرامی باد. بشنوید: فاطمه، فاطمه است: 1، 2، 3، 4، 5، 6 و 7. (نشانی این سخنرانی و دیگر سخنرانی‌ها)

 

پارسال پیرارسال همین روزها:

از کل گسیختن 14-4-82

مناظره هومیوپاتی و پزشکی رایج 19-4-82

خطبه سی و دوم نهج‌البلاغه 9-4-83

هجده تیر 16-4-83

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ٥:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/٤/۱٦
تگ ها :