157- چگونه می‌توان رییس خوب‌تری شد؟

در مدیریت، ارزش و اعتبار مهمتر از قدرت است. پرقدرت‌ترین روسا کسانی هستند که قدرت خود را محدود می‌کنند، نه این که همه قدرت را در خود متمرکز کنند. آنها به‌خوبی تفاوت بین «رییس‌بودن» و «تحکم‌کردن» را می‌دانند.

 

1- تخصص خود را حفظ کنید: مدیر باید در کسب و کار خود، بهترین باشد.

 

2- پرهیز از دوباره‌کاری: در شرکت‌هایی که فقط رییس می‌داند چه خبر است، باید خیلی مواظب دوباره‌کاری‌ها باشد.

 

3- هدایت و آموزش کارکنان: به جای این که بگویید اگر این کار را خودم می‌کردم یک دقیقه طول می‌کشید، بگذارید کار انجام شود. به جای این یک ساعت فعلی، صدها ساعت در آینده به دست می‌آورید.

 

4- هدایت با ارائه الگو: هرگز نمی‌توانید از کارمندان چیزی را بخواهید که خودتان قائل به انجامش نیستید. مثلا اگر هر روز دیر می‌آیید، اصلا توقع نداشته باشید که دیگران زود بیایند.

 

5- اهدافتان را به‌روشنی بیان کنید: افراد شما باید بدانند که (1) کار خوب به چه کاری اطلاق می‌شود (2) عملکرد آنان ارزیابی می‌شود یا نه. اگر کارمندی فکر کند دارد کاری را خوب انجام می‌دهد و نظر رییسش عکس این باشد و هیچوقت آن کارمند را راهنمایی نکند، قطعا رییس مقصر است.

 

6- تعریف و تمجید: بهترین مدیران افرادی هستند که می‌دانند از افراد هم در حضور و هم در غیاب باید تعریف کنند. آنها اگر جمع شایسته تقدیر از جمع تقدیر می‌کنند نه از یک نفر و اگر فرد شایسته تقدیر باشد از فرد تقدیر می‌کنند و بی‌خودی آن را به جمع تعمیم نمی‌دهند.

 

7- قاطعیت و بعضا بی‌رحمی:‌ بعضی کارمندان تنها با یک اشاره، بعضی با استدلال، بعضی با شوخی و . . . متوجه کار خود می‌شوند. به هر حال، اگر مجبورید، گاهی لازم است که بی‌رحم باشید.

 

ماخذ: کتاب ارزشمند «هاروارد چه چیزهایی را به شما یاد نمی‌دهد»، تالیف مارک، اچ، مک‌کورمک

 

پارسال همین روزها

درون انسان، دنیایی است!... 18-3-83

از پچ ویندوز تا درمان هومیوپاتی 24-3-83

 

 

 

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۳/٢۱
تگ ها :