147- آشنایی با داروهای هومیوپاتی (مرکوریوس Merc)

این هم یک نوشته بدردخور برای افرادی که خیلی وضعشون –خدای ناکرده- وخیمه. داروی مرکوریوس (Mercurius Solubilis) یا Merc، همون جیوه خودمونه (نیترات آمونیم جیوه) که صدالبته به شکل هومیوپاتیک درمیاد.

 

Mercبعضی وقت‌ها در افرادی که وضعشون خیلی خرابه می‌تونه به شکل موثری عمل کنه. اگر مثلا دهنشون آفت زده باشه، چنان وضع رقت‌باری دارن که دهنشون پر زخم‌های عمیق و پیش‌رونده می‌شه.. ضمن این که معمولا همه از بوی تعفن بدن و عرق و دهان این افراد در عذاب هستند. شخص Merc معمولا لباسش لکه‌های زرد ناشی از تعریق داره. (مثلا پیراهنش در نواحی زیر بغل.) شب که می‌خوابه اگر بر فرض آب دهانش روی متکا بریزه، متکا هم لکه‌دار می‌شه!

 

بیمارانی که نیاز به داروی Merc دارند بدجوری به محرک‌های محیطی حساس هستند.  گرما، سرما، غذا، فعالیت، هوای مرطوب،  گرمای بستر، تعریق، ...) همه و همه چیز بدترشون می‌کنه. به هرحال خدا چنین وضعیتی رو نصیبتون نکنه. چون واقعا آدم در شرایطی باشه که هم گرما بدترش کنه، هم سرما، هم عوامل محیطی دیگه و از طرفی تمام ترشحات بدنش بوی خیلی مشمئز کننده بده، ببینید که چه وضعی پیدا می‌کنه!

حتی ممکنه زبان این شخص پر از بار  زرد یا سفید بشه، جای دندون‌هاش روی زبان بمونه و حتا دندون‌هاش لق بشه (که طبیعتا مشکل مربوط به لثه است، نه دندون). جالبه بدونید که لثه‌های چنین شخص بعد از درمان، بدون نیاز به مراجعه به دندانپزشک، قوام پیدا می‌کنه و دوباره دندون‌ها رو محکم نگه می‌داره.

...

از دیگر علائمی که با Merc قابل درمانه می‌شه به موارد زیر اشاره کرد: تب، دردهای استخوانی حین تب،  گلودرد، زخم و مشکلات دهان، کولیک، اسهال خونی، سردرد، سرماخوردگی، افرادی که استعداد ایجاد زخم دارند و .... که در همه این موارد، چنانچه هومیوپات همه علائم شخص رو در نظر بگیره (نه یک علامت رو) و مجموعه اونا مشابه Merc باشه این داروی بسیار مهم و موثر رو تجویز خواهد کرد. این هم یک خاطره درمانی جالب از درمان با Merc.

 

نوشته‌های مرتبط با این مطلب:

بیشترین پرسش‌ها درباره هومیوپاتی اینجا

آب، آب نیست اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (آرنیکا) اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (لچسیس) اینجا

آشنایی با داروهای هومیوپاتی (چمومیلا) اینجا

  

پارسال همین روزها:

زبان، دانش، یک 29-1-83

میان‌بری به نام انسان (1) 2-2-83

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ۱۱:۳٥ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٤/۱/۳۱
تگ ها :