144- سیزده بدر و تفکر سیستمی

. بنده از هرچی دفاع که تا به حال درباره تفکر سیستمی و دید کل‌نگر کردم، شرمنده‌ام.

. زنده باد جزءنگری، مرگ بر کل‌نگری. آخه من چطور تا به حال نفهمیده بودم که اجزای بدن انسان به صورت کاملا مستقل از هم هستند؟ چطور نفهمیده بودم که ما انسان‌ها کاملا از همدیگر جداییم؟ چطور نفهمیده بودم که هیچ ارتباطی بین زمین و آب و درخت و هوا و جاندار و بیجان نیست و هرکدوم یک جزیره مستقل هستند؟ چطور نفهمیده بودم که اجزای یک سازمان، کاملا مستقل از هم هستند و برای اصلاح هرکدومشون، اصلا نیازی نیست بقیه قسمت‌ها رو شناخت؟ چقدر باید وقت خودم و دیگران رو می‌گرفتم که باورم بشه؟ واقعا شرمنده‌م.

. داروهای پزشکی رایج مطلقا بدون ضرر هستند. مسکن‌ها، ضدحساسیت‌ها، ضددردها، داروهای مختلف شیمیایی، داروهای روان‌گردان، قرص‌های اعصاب، مواد مخدر، حضرت کورتون، ...، انواع روش‌های زیبایی و دستکاری پوست و برداشتن چربی با جراحی و ... این‌ها هیچ اشکالی ندارند. حتی حدیث داریم که هرکس به مرگ با عوارض داروهای شیمیایی بمیرد، شهید مرده است.

. پس از چندسال مطالعه درباره هومیوپاتی و دیدن افراد بسیاری که از این روش راضی هستند و کاملا سالم و سلامت دارند زندگی می کنند، به موضوع مشکوک شدم و تحقیقات فراوانی کردم. الان مطمئنم که همگی این افراد از هومیوپات‌ها پول گرفتن که دروغ سر هم کنند و معلوم شد که هومیوپات‌ها همگی دروغگو هستند و این افرادی که سالم شدند هم یا خودشون خودبه‌خود سالم شدند یا از قبل هم سالم بودن. پس: بهترین سیستم درمانی، پزشکی جزءنگره و بدترینش، پزشکی‌های کل‌نگر، به‌ویژه هومیوپاتی.

. در دنیا هیچ یگانگی وجود نداره. اگر تا به حال می‌گفتم همه ما یک چیز هستیم و همه بر همدیگر تاثیر و تاثر می‌گذاریم چرت و پرت بوده. اصلا باور نکنید.

. تفکر سیستمی زاییده تخیلات و مهملات افرادیه که نتونستن درک کنن هر سلول و ملکول و ذره‌ای در عالم، کاملا بدون ارتباط با بقیه است و داره برای خودش زندگی می‌کنه. من از اینکه در این دو سه سال پیرو چنین افکار بی‌سروتهی بودم، واقعا شرمنده‌ام.

. من واقعا از این که این همه سعی کردم با نوشته‌هام نشون بدم که باید به جای مبارزه با معلول، به دنبال از‌بین‌بردن علت‌ها بود و این نمی‌شه، مگر با دیدن موضوع به شکل سیستمی، پشیمونم و نمی‌دونم چه‌جوری باید جوابگوی افرادی باشم که این نوشته‌ها رو خوندند و دچار گمراهی شدند.

. کشور ما، سیستماتیک‌ترین کشور دنیاست. هرکی نمی‌فهمه، یا کشور ما رو نمی‌شناسه یا سیستم رو.

. از همه مهمتر، از این که سه چهارماهی هست که متاهل شدم بدجوری پشیمونم و همه جوونا و پیرا رو نصیحت می‌کنم که چنین اشتباهی نکنن.

 

آخیش. سیزدهمون بدر می‌شه این طوری یا نه؟

 

 

پارسال همین روزها:

میان‌بر آموزش کامپیوتر می‌دهد! 10-1-83

سالروز تولد ساموئل هانمن، بنیانگذار هومیوپاتی 17-1-83 

 

  
نویسنده : علی ; ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٤/۱/۱۱
تگ ها :